Domů » Bleskovky » Apple láká na streamování ve vysoké kvalitě. Službu spustí příští měsíc

Apple láká na streamování ve vysoké kvalitě. Službu spustí příští měsíc

Koncem minulého týdne jsme informovali o spekulaci, že Apple chystá uvedení třetí generace sluchátek AirPods už toto úterý. Součástí spekulace byla také informace, že firma z Cupertina současně připravuje i novou verzi předplatného Apple Music, které má nabídnout vyšší kvalitu zvuku. Apple to nicméně do zítřka nevydržel a vyšší kvalitu hudby pro Apple Music představil už dnes.

Ilustrační obrázek

Velké aktualizace se služba Apple Music dočká už příští měsíc, tedy v červnu. První změnou je podpora pro skladby ve vysoké kvalitě v bezztrátovém formátu, ta druhá se týká prostorového zvuku skrze Dolby Atmos. Bezztrátových skladeb ve vysoké kvalitě bude na začátku zhruba 20 milionů, přičemž Apple by rád rozšířil knihovnu na 75 milionů skladeb do konce letošního roku. Pakliže budete hudbu poslouchat na sluchátkách AirPods či Beats s čipem H1 nebo W1, případně na nejnovějších zařízeních iPhone, iPad či Macu, budete si moci užívat prostorový zvuk jako výchozí nastavení.

apple music hi fi
Hudbu ve vysoké kvalitě v Apple Music bezpečně poznáte

Bezztrátový formát se kvalitativně pohybuje mezi 16 bit při 44,1 kHz a 24 bit při 48 kHz. Maximum je poté 24 bit při 192 kHz, nicméně pro dosažení této kvality budete potřebovat externí převodník. Co je na celém představení nejzajímavější, je cena. Kdo by čekal, že si za vyšší kvalitu nechá Apple pořádně zaplatit, tak je na omylu. Vyšší audio kvalita a prostorový zvuk budou pro všechny předplatitele dostupné bez dalších poplatků.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

8 komentářů

 1. Ked spravia nejaky AAC HD kodek, tak potom to zacne byt aj na nieco dobre.

 2. To by museli to iOS priniesť LDAC aby sa Hires dal využiť

 3. Ano, teď ještě nějakou tu kvalitní, externí zvukovou kartu. Aby bylo na čem hi-res přehrávat…I když si dovedu představit ty pitomce, kteří to povalí na kartě integrované, skrze obyčejná sluchátka.

  • To make things simple, here’s the hardware needed for each new Apple Music feature:

   – Lossless: a wired headphone (except for AirPods Max with Lightning/3.5mm cable)
   – Hi Res Lossless: a wired headphone connected to an external DAC
   – Spatial Audio: any AirPods or Beats model with Apple’s W1 or H1 chip (Apple says that users can manually enable this option for other headphones)

 4. Co tím chtěl autor říct? Že pro kvalitní poslech je zbytek řetězce nedůležitý? Očividně se audiu nikterak více nevěnujete. Základ bude tak či onak externí zvuková karta. Žel pro Mac, není ten výběr příliš velký. Poté odpovídající sluchátka.

 5. Kdy bude služba funkční?Zatím se nic neděje.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).