Apple údajně v září představí tři iPhony: Ponechají si 1 GB RAM a dostanou pevnější rám

Termín představení nových telefonů od Apple se blíží, a s ním se na internet dostávají i nové informace o chystaných modelech. Známý leaker Evan Blass vystupující pod přezdívkou @evleaks popřel předchozí informace o zrušení čtyřpalcového modelu iPhone 6c, a uvedl, že tento kompaktní telefon přijde společně s iPhony 6s a 6s Plus.

Poslední jmenovaná dvojice si má ponechat úhlopříčku displeje svých předchůdců, displej však má disponovat technologií Force Touch, která rozlišuje různé úrovně tlaku. Displeje obou generací se dostaly do rukou redaktorům serveru MacManiack, jejich vzájemné porovnání odhaluje prakticky shodný vzhled, liší se pouze konektory k připojení displeje k základní desce a také kabel čtečky otisků prstů Touch ID. Přítomen je navíc i malý čip, který zřejmě obsluhuje funkci Force Touch.

iPhone 6s screen leaked exclusive on video! Reviewed and Unboxing / MacManiack.com

Na svět se díky serveru Unbox Therapy dostaly i obrázky zadního krytu iPhone 6s, který je u tlačítek pro změnu hlasitosti širší (1,14 mm versus 1,9 mm) a měl by tak být odolnější vůči ohýbání. Paradoxně i přes větší množství materiálu je nový kryt o 2 gramy lehčí, což naznačuje použití mírně odlišné hliníkové slitiny.

  

Podle dřívějších informací se má jednat o slitinu se zinkem (skupina 7 000), která má být až o 60 procent tvrdší a pevnější v tahu než materiál, z něhož je vyrobena poslední generace iPhonů. Tuto slitinu Apple aktuálně používá u sportovní edice hodinek Apple Watch. Samotné rozměry zadního krytu, rozmístění ovládacích prvků a fotoaparátu je u obou generací stejné.

iPhone 6S - No More Bend?

U nových iPhonů pochopitelně dojde k posunu v oblasti výkonu. Telefony mají dostat nový čip Apple A9, operační paměť má oproti předchozím spekulacím stále zůstat na hodnotě 1 GB. Alespoň to odhaluje benchmark Geekbench 3, v němž se iPhone 6s Plus zastavil na návštěvě.

  

Pochopitelně veškeré výše uvedené informace musíme brát s rezervou, alespoň do 9. září, kdy mají být údajně nové iPhony představeny

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku