Apple chystá na příští rok brýle pro smíšenou realitu, výkonem se vyrovnají MacBookům

apple vr ar headset virtualni rozsirena realita bryle

O chytrých brýlích pro smíšenou realitu od Applu se spekuluje už nějaký ten pátek. Nejaktivnějším příznivcem spekulace o příchodu nového hardwaru je bezesporu analytik Ming-Chi Kuo, který svou predikci opět zopakoval a zase o něco upřesnil.

Podle Kua budou brýle pro smíšenou realitu osazeny čipsetem podobným Apple M1, který se poprvé v MacBoocích objevil v minulém roce. Brýle mají údajně podporovat jak virtuální, tak rozšířenou realitu skrze 4K microOLED displeje od Sony. Kuo rovněž tvrdí, že brýle budou osazeny dvěma čipsety – výkonnějším čipsetem s výkonem podobným M1 pro virtuální realitu a druhým méně výkonným čipsetem pro zpracovávání dat ze senzorů. Chytré brýle budou bezesporu potřebovat dostatek výkonu, takže na této spekulaci patrně něco bude.

apple mixed reality headset mock
Koncept headsetu pro smíšenou realitu od Applu

Známý analytik zároveň spekuluje, že headset bude fungovat nezávisle na dalším hardwaru od Applu. Kuo dokonce tvrdí, že gigant z Cupertina má v plánu chytré brýle podporovat celou řadou aplikací a do deseti let s nimi nahradit iPhone. V tomto se pravděpodobně Kuo nechal trochu unést, neboť plánovat přechod od nejvýdělečnějšího produktu k dosud nepředstaveným brýlím v časovém období jedné dekády je v dynamickém technologickém světě doslova sci-fi.

Kdy se headsetu pro smíšenou realitu od Applu dočkáme?

Kdy se chytrých brýlí pro smíšenou realitu od Applu dočkáme? Ming-Chi Kuo tvrdí, že headset světlo světa spatří už ve čtvrtém kvartálu roku 2022.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku