Domů » Bleskovky » Apple chystá čistku App Store: Zmizí problematické a opuštěné aplikace

Apple chystá čistku App Store: Zmizí problematické a opuštěné aplikace

Doby, kdy se provozovatelé obchodů aplikací předháněli v disciplíně „nejvyšší počet aplikací“, jsou zřejmě ty tam. Microsoft nedávno vývojářům oznámil, že ze svého Windows Store odstraní ty aplikace, které nebudou splňovat nově nastolené podmínky (více informací), nyní se k něčemu podobnému chystá i Apple; ten však bude o osudu některých aplikací rozhodovat sám.

Apple App Store o vánocích utržil rekordní 1,1 miliardy dolarů

Apple rozeslal vývojářům email, v němž oznamuje své snažení klást důraz na kvalitu, nikoliv na kvantitu. Z tohoto důvodu se chystá z App Store odstranit ty aplikace, které již neslouží k původnímu účelu, a také ty aplikace, které dlouhou dobu nedostaly aktualizaci pro fungování na nejnovějších verzích iOS. Apple se chystá brzy oslovit vývojáře, jejichž aplikace se dají označit za problematické či opuštěné; pokud tito nesjednají do 30 dnů nápravu, jejich aplikace budou z App Store odstraněny. Apple také změnil všeobecné pokyny, v nichž nově uvádí, že nové aplikace již nesmí mít delší název, než je 50 znaků.

64_bit_story

Je možné, že se vlna čištění App Store bude týkat i starých 32bitových aplikací. iOS 10 beta u 32bitových aplikací upozorňuje, že jejich použití může mít vliv na výkon zařízení, navíc iOS 10 bude podporovat již pouze tři 32bitová zařízení – iPhone 5, 5c a iPad šesté generace. iOS 11 by tak mohl odříznout podporu 32bitových aplikací úplně.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments