Domů » Bleskovky » Apple z App Store smazal aplikaci, která pomáhala s lokalizací ztracených AirPods

Apple z App Store smazal aplikaci, která pomáhala s lokalizací ztracených AirPods

Krátce po oficiální premiéře bezdrátových sluchátek AirPods (recenze) se internetem začaly šířit nejrůznější vtípky a koláže, které si braly na paškál snadnou ztrátu sluchátek. Netřeba dodávat, že s ohledem kolibří velikost každého sluchátka nejde o nikterak zavádějící skutečnost a sluchátka opravdu není žádný problém ztratit. Apple pro tyto případy nabízí svým zákazníkům možnost samostatného dokoupení sluchátka, které přijde necelé dva tisíce korun.

airpods
Jeden z nejčastějších problémů majitelů AirPods? Ztracené sluchátko

Pokud se tedy dostanete do situace, kdy nebudete moci najít jedno ze sluchátek, mohla vám pomoci aplikace Finder for AirPods. Uvedení minulého času není žádným překlepem, jelikož došlo k jejímu stažení z obchodu App Store. Apple tak učinil bez oficiálního vysvětlení, což uživatelům sluchátek AirPods příliš velkou radost neudělalo.

airpods_nalezeni

Aplikace používala k nalezení „zašantročeného“ sluchátka měření intenzity Bluetooth signálu. Přestože jde o nepříliš přesný systém lokace, v mnoha případech ho lze úspěšně použít. Typickým případem je moment, kdy vám AirPods vypadnou při lenošení na gauči a vy nechcete půl hodiny prohledávat mezery v polstrování.

Tvůrci aplikace vzkázali svým uživatelům, aby v případě potřeby uplatnili reklamaci zaplacené částky skrze iTunes. Velkou záhadou však zůstává chování Applu, který se nenamáhal s jakýmkoli vysvětlením.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

7 komentářů

 1. Wtf (neregistrovaný)

  ten apple obchod je dobra totalita :D

 2. zkill (neregistrovaný)

  Dle Apple není dostatečně cool hledat ztracené sluchátko. Více cool je si přece koupit nové.

  • taglajf (neregistrovaný)

   nejvic cool by bylo kdyby se sluchatko znefunkcnilo v pripade ze neni v blizkosti druhe sluchatko,protoze je to stereo headset a pokud nemas 2 sluchatka,tak preci nebudes mit mono.

 3. Filip (neregistrovaný)

  Spravne rozhodnuti…

 4. A máme rozuzlení, Apple připravuje systémovou integraci???? V podstatě očekávaně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *