Domů » Bleskovky » Aplikace Phone Insider aktualizována: Dostanou Windows 10 skutečně všechny telefony?

Aplikace Phone Insider aktualizována: Dostanou Windows 10 skutečně všechny telefony?

Microsoft na své lednové tiskové konferenci přislíbil, že preview systému Windows 10 přijde v únoru, což může být již tuto neděli, ale také až za 30 dní. Pro účely instalace vydal Microsoft aplikaci Phone Insider, ta se nyní dočkala první aktualizace a byla přejmenována na Windows Insider.

  

Přejmenování ale není jedinou novinkou, nyní je možné přihlásit se do aplikace pod Microsoft účtem a nikoliv pouze pod vnitřní doménou Microsoftu. Aplikace prozatím nenabízí ke stažení žádné sestavení systému Windows 10, zajímavé jsou ovšem dvě položky, které nabízí zdůvodnění, proč žádný build nebyl nalezen – je nutné být účastníkem Insider programu a vlastnit telefon splňující systémové požadavky.

  

Druhá položka naznačuje, že „desítky“ minimálně v preview verzi nakonec nemusí dostat všechny telefony s Windows 8.1 (aplikace nepodporuje starší verze systému), kliknutím na ni otevře webovou stránku FAQ System requirements phone. Bohužel prozatím se na stránce žádné informace o minimálních hardwarových požadavcích systému neobjevují. Doufejme tedy, že se omezení bude týkat pouze preview systému a finální verzi nakonec dostanou všechny telefony.

Odkaz na WP katalog

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

19 komentářů

 1. Tak by to bol fail, kebyze stanovia naroky a budu ich splnat iba 830,930 a 1520..

 2. Taky jsem si říkal, že se mi nezdá že by měly WIN10 dostat všechny telefony. Spíše jsem tipoval telefony s 1GB Ram. Každopádně uvidíme.

 3. tak ale po „show“ ukazovali 10 na vsech lumia zarizenich z WP8 serie, ne?

  • Ano, pisalo sa o Tom ze ukazovali na celej flotile WP8.1 zariadeni, tym myslim ze tam Bola aj taka L520. Moze sa ale stat ze Preview zo zaciatku bude len na zariadenia 1GB a viac, mozno to bude obmedzene aj na nejaky chipset (ze to dostanu len 830, 930,…) Musime ale vyckat ako to bude. Ja ale verim ze finalna verzia bude pre vsetky sucasne WP8.1 telefony, ano aj pre L520 :)

 4. gaspic (neregistrovaný)

  tak třeba technical preview dostanou jenom ty s 1GB RAM, ale postupně to vyjde i ty s 512tkou..

 5. jirka (neregistrovaný)

  Tipuju že třeba htc 8s Windows 10 nedostane Microsoft slíbil všechny lumie o htc nikdo nemluvil

  • lerion (neregistrovaný)

   MS nejspíš W10 pro HTC dá k dispozici. Zda vydá update HTC, bude už jen na HTC.

  • LERION:

   Chytře napsáno. Pak by to bylo v podstatě jak u Androidu. Google poskytne Android výrobci a je na něm, zda jej připraví pro konkrétní modely.. Ale vcelku to má logiku:)

  • abc (neregistrovaný)

   Ano,souhlas s M.BOBO. Co je horší, tak krom trošku exotických modelů s WP (rozuměj „čína“) a u nás nedostupného HTC M8 s WP nelze nic jiného s WP ani skoro pořídit. Čili to je vlastně jedno, protože de facto WP = Nokia/MS (skoro)…

 6. lerion (neregistrovaný)

  Stejně tak, jako nedostávají update všechny modely současně, tak ani preview Windows 10 nemusí všechny telefony dostat najednou…

  Nepřijde mi na tom nic zvláštního. Místo spekulací bych raději počkal, až něco vydají…

 7. BRudolph (neregistrovaný)

  Tohle jejich mlžení už mě sere. Nemůžou normálně vydat prohlášení, které telefony update dostanou – nedostanou, tečka.

  • lerion (neregistrovaný)

   Však vydali. Řekli, že všechny Lumie update dostanou.

  • Asi tak :) Insider program nie je pre BFU ale skor pre vyvojarov. Zatial pre BFU je poslende platne vyjadrenie ze kazdy Telefon s WP8.1 dostane update na W10 :)

 8. Aloha (neregistrovaný)

  Tak mě to přijde celkem logické, že ze začátku to bude jen na silnější stroje, přeci jen se ten systém teprve bude ladit a po vyladění už bude dostupný na všechny stroje.

 9. Dom1nik147 (neregistrovaný)

  W10 dostanou všechny telefony s WP 8.1 !!!

  • Error354 (neregistrovaný)

   A jak to, že si seš tak jistej ?

  • borix (neregistrovaný)

   Protože to MS oficiálně potvrdil. Finální verze w10 poběží i na L520, L620 a L720, jestli budou dostávat i vývojářské verze, toť otázka, já bych řekl, že ne.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).