Domů » Bleskovky » Aplikace Nevolejte.cz zatočí s otravným telemarketingem

Aplikace Nevolejte.cz zatočí s otravným telemarketingem

Mnohdy jsou pro uživatele hovory zaměřené na telemarketing jen těžko rozeznatelné. S tímto problémem zápasí i česká aplikace od neziskového projektu Nevolejte.cz. Ten poskytuje svým uživatelům před podobnými službami jistou ochranu.

Aplikace se doslovně jmenuje „Nevolejte.cz – stop otravům!“ a na Androidu vznikla již v roce 2014, nově se k ní však přidává i verze pro iOS, kterou můžete využívat na iOS 10 a novějším. Projekt slaví značný úspěch, na Androidu si aplikaci stáhlo již přes 100 000 českých uživatelů a získala od nich hodnocení 4,8 z 5 možných hvězdiček.

Projekt poskytuje mimo aktivní ochranu prostřednictvím aplikace i veřejný seznam čísel, která si nepřejí být ze strany prodejců obtěžována. Aplikace aktuálně blokuje kolem 7,5 tisíce čísel, která uživatelé postupem času přidávala. Celkově je však v evidenci 124 921 žádostí o blokaci, prostor pro růst je tu tedy značný.

Aplikace je pro své uživatele ke stažení zcela zdarma a je schopná běžet i bez aktivního internetového připojení, a to jak na Androidu, tak i iOS.

‎Nevolejte.cz
Cena: zdarma

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

11 komentářů

 1. To samé nabízí i Truecaller. Možností je více.

  • To je zavádějící a nepřesná informace s tím Truecallerem. Stačí jen porovnat velikost spam databáze pro ČR či cenotvorbu a rázem je po efektivitě Truecalleru.

  • Spam databázi pro ČR Ota skvělou a je to zdarma. Takže co?

  • Ota = to má

 2. Takových aplikací je víc. Já třeba používám „Můžu to zvednout?“ Sice není na iOS, ale v Androidu dobře poslouží ;-)

  • „Zvednout to?“ na IOS mám. Teda pokud myslíme tu samou Československou appku…

 3. Nevolejte.cz – stop otravům! Pouzivam uz asi 3 roky a max. spoko ^^

 4. Je vcelku zbytečné instalovat si jakékoliv aplikace tohoto typu, reálně call centra dneska fungují totiž zcela jinak než před několika lety. Ústředna vygeneruje tel. číslo pod kterým volá na čísla z databáze, jakmile toto tel. č. začne vykazovat značně nízkou úspěšnost dovolatelnosti, dojde k jeho změně (leckdy je toto automatizováno). Nehledě na to že první hovor (tzv. ověřovací zda vaše tel. č. žije) je často prováděn přes jiné tel. č. než to ze kterého pak volají s různými nabídkami.

  • Zbytečné? Neřekl bych. Po půl roce používání „Můžu to zvednout?“ jsem odbržel už alespoň 50+ telefonátů, které mně aplikace označila jako „negativní číslo“. Jinými slovy, v posledním půl roce má appka 100% úspěšnost u mě co se týká telemarketingu.

  • Aplikace je pro mne základ při instalaci do nového telefonu jde tahle věc vždy na prvním místě, a o její funkčnosti nepochybuji, jelikož od doby co jí používám mi nezavolal nikdo z těchto otravů, a jen vidím ta kvanta blokovaných čísel ala „aktivní telemarketing“. A pro pó to co říkáte není pravda, tyto firmy žádná čísla negenerují, proboha kde jste to vzal :-D :D K nalezení našich čísel využívají kontakty z webů a registrací, kde vy jako zákazník souhlasíte s využitím ….. stokrát ohraná písnička. A vygenerovat telefonní číslo ze kterého volají oni není vůbec možné.

 5. Tato aplikace nemá chybu používám už u druhého telefónu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).