TOPlist

Aplikace Nevolejte.cz zatočí s otravným telemarketingem

Mnohdy jsou pro uživatele hovory zaměřené na telemarketing jen těžko rozeznatelné. S tímto problémem zápasí i česká aplikace od neziskového projektu Nevolejte.cz. Ten poskytuje svým uživatelům před podobnými službami jistou ochranu.

Aplikace se doslovně jmenuje „Nevolejte.cz – stop otravům!“ a na Androidu vznikla již v roce 2014, nově se k ní však přidává i verze pro iOS, kterou můžete využívat na iOS 10 a novějším. Projekt slaví značný úspěch, na Androidu si aplikaci stáhlo již přes 100 000 českých uživatelů a získala od nich hodnocení 4,8 z 5 možných hvězdiček.

Projekt poskytuje mimo aktivní ochranu prostřednictvím aplikace i veřejný seznam čísel, která si nepřejí být ze strany prodejců obtěžována. Aplikace aktuálně blokuje kolem 7,5 tisíce čísel, která uživatelé postupem času přidávala. Celkově je však v evidenci 124 921 žádostí o blokaci, prostor pro růst je tu tedy značný.

Aplikace je pro své uživatele ke stažení zcela zdarma a je schopná běžet i bez aktivního internetového připojení, a to jak na Androidu, tak i iOS.

‎Nevolejte.cz
Cena: zdarma
Autor článku Lukáš Čambala
Lukáš Čambala
Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

Kapitoly článku