Domů » Bleskovky » Aplikace HERE Maps je nyní dostupná na všech Windows 8.1 / RT zařízeních (aktualizováno)

Aplikace HERE Maps je nyní dostupná na všech Windows 8.1 / RT zařízeních (aktualizováno)

Aktualizováno 24. února, 19:30

Nokia dnes vydala aplikaci HERE Maps pro všechna zařízení, běžící na Windows 8.1 / RT. Ta byla dosud dostupná jen pro majitele tabletu Nokia Lumia 2520, nyní si mohou offline mapy ze 196 zemí světa stáhnout uživatelé napříč počítači, notebooky a tablety se systémem Windows. HERE maps prozatím nejsou dostupné v českém regionu, nicméně postačí, když v Modern UI aktivujete nastavení > změnit nastavení počítače > čas a jazyk > země nebo oblast a jazyk a zvolíte kupříklad Spojené státy. Po té již lze stáhnout HERE Maps pomocí tohoto odkazu, aniž byste museli restartovat počítač. Region si po té můžete změnit na český. 

Původní článek: Aplikace HERE Maps od Nokie bude dostupná na všech Windows 8.1 zařízeních

Již v pozdních dobách operačního systému Symbian byly jedním z hlavních argumentů, proč si koupit telefon značky Nokia, mapové podklady zdarma. Zpočátku se jmenovaly Ovi Mapy, po té Nokia Mapy a v roce 2012 byla pro toto odvětví vytvořena samostatná divize HERE, pod jejíž hlavičkou dnes poskytuje Nokia mapové podklady v 196 zemích světa.

 

Přístup k těmto mapám mají snad všechny myslitelné mobilní platformy, včetně Firefox OS, výjimku tvoří iOS, z jehož App Store byla aplikace HERE Maps odstraněna na konci loňského roku kvůli špatné kompatibilitě s iOS 7. S příchodem prvního tabletu od Nokie, Lumie 2520, se HERE Mapy dostaly i do systému Windows RT, v příštích dnech by měli této aplikace dočkat majitelé jakéhokoliv zařízení s Windows RT a 8.1.

 

Tuto informaci oznámila Nokia na blogu 360.here.com. HERE Mapy budou nově dostupné všem uživatelům stolních PC, notebooků a tabletů se systémem Windows 8.1 a RT. K dispozici budou nejen navigační vektorové mapy, ale také nové detailní satelitní snímky nebo 3D mapy některých měst. Bude možné stahovat offline podklady jednotlivých zemí pro maximální rychlost aplikace a minimalizaci datových přenosů tak, jak to známe z mobilních telefonů se systémem Windows Phone. Samozřejmostí je široká paleta bodů zájmu, které vám pomůžou při hledání, seznam jednotlivých míst bude možné zobrazovat podle jejich vzdálenosti od vás nebo podle jejich hodnocení. Kromě dotykového displeje bude možné aplikaci ovládat standardně klávesnicí a myší.

   

Aplikace bude k dispozici zdarma a oproti stávající verzi na tabletu Nokia Lumia 2520 přijde s velkou spoustou vylepšení. Ke stažení bude v nejbližsích dnech v Severní Americe a v Evropě, takže bychom se měli dočkat i my. O její dostupnosti vás budeme informovat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. To je fajne. Na telefonu jsem s tím spokojený, perfektní synchronizace a kategorizace oblíbených míst, ale když sednu k PC nebo vytáhnu tablet (Lenovo), tak je ta webová verze na facku. A Bing mapy nenajdou ani ulici, na které stojím (opravdu).

 2. Ale jistě to bude „zdarma“ jen pro region SIM karty …. Stejně jako to má třeba Lumia 720

 3. eb (neregistrovaný)

  Ja bych radsi na win 8 privital aplikaci storyteller.

 4. Paráda, teď už je na notebooku rozchodit GPS, které mi od updatu na 8.1 nejde.

 5. Daniel Stiegler

  Podobný design aplikace pro Windows 8 byl k vidění i na jednom videu s Windows Phone 8.1. Že by slučování UI a nové Here Maps na obzoru? :)

  • Slučování je potvrzeno, API v WP8.1 bude mnohem podobnější tomu z RT. Zároveň bych očekával, že všechny aplikace od Nokie budou pro to nové API přepsány. Pravděpodobně už jsou.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).