Domů » Bleskovky » Aplikace a hry z Windows Store stahují nejčastěji majitelé tabletů Surface RT

Aplikace a hry z Windows Store stahují nejčastěji majitelé tabletů Surface RT

Spočítat počet druhů všech tabletů, notebooků nebo počítačů se systémem Windows je zcela nemožné, avšak agentura AdDuplex se pokusila zjistit, která zařízení s tímto systémem jsou ve světě nejpoužívanější. K ruce si vzala informace z obchodu aplikací Windows Store, tudíž je pochopitelné, že grafům vládnou především dotykové přístroje.

Největším výrobcem zařízení s Windows je podle AdDuplex společnost HP, ta má na celosvětovém trhu podíl 19,85 %. Druhé místo patří samotnému Microsoftu, jehož tablety Surface drží téměř patnáctiprocentní podíl trhu a na třetím místě se s drobným náskokem před společností Asus drží Dell s podílem 12,7 %. Vítězství HP je však roztříštěné do více modelů než v případě Microsoftu, proto čelní příčky mezi konkrétními modely vypadají lépe pro Redmondského giganta.

  
Microsoft Surface vládne počtu stažených položek z Windows Store

Nejpoužívanějším zařízením se systémem Windows je podle zvolené metodiky s drtivým náskokem první generace Microsoft Surface se systémem Windows RT, na druhém místě jej následuje jeho nástupce Surface 2, bronzovou příčku získává notebook od HP, Pavilion 15. Vzhledem k tomu, že agentura AdDuplex zvolila metodiku měření počtu stažených položek z Windows Store, jsou výsledky poměrně logické. Uživatelé systému Windows RT nemají jinou možnost, jak instalovat aplikace, a proto tuto cestu využívají častěji než majitelé zařízení s „plnotučnými“ Windows, kteří mají možnost instalovat běžné aplikace pro desktop a mnohdy Windows Store vůbec nepoužívají.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.