Domů » Bleskovky » Ani Microsoft nebude na MWC chybět, své novinky představí 2. března

Ani Microsoft nebude na MWC chybět, své novinky představí 2. března

Microsoft letos poprvé zamíří na Mobile World Congress jako výrobce chytrých telefonů. V loňském roce ukázal novinky v systému Windows Phone 8.1, představil univerzální aplikace a odhalil celou řadu partnerů, z nichž někteří zůstali pouze na papíře. Mobilní divize Nokie, kterou aktuálně Microsoft vlastní, se loni vytasila s trojicí telefonů neúspěšné rodiny Nokia X s Androidem, tudíž jsme zvědaví, zda po roční pauze přijde opět nějaká nová Lumia.

  

Pokud se tak stane, nemůžeme počítat s vlajkovou lodí, neboť ta se očekává až v polovině tohoto roku s Winodws 10 a Snapdragonem 810 na palubě. Low-endový model by také nedával příliš smysl, neboť v této kategorii je již poměrně těsno – máme tu Lumie 435, 530, 532, 535, 630 a 635.

 
Microsoft nejspíše na MWC představí nástupce Lumie 1320

Jako nejpravděpodobněji se jeví představení nástupce levného tabletofonu Lumia 1320, ovšem Microsoft nás rovněž může překvapit spekulovaným hybridem mezi telefonem a notebookem. Také se mluvilo o tenčí variantě Lumie 830, v tuto chvíli je ale jisté jen datum a čas tiskové konference – 2. března, 8:30 SEČ. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. simeon (neregistrovaný)

    Stačilo by udělat zmenšenou Lumii 1520, klidně i s tím dva roky starým HW (který i teď málokdo trumfne) a nebude mít se svýma uživatelskýma fíčurama konkurenci

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).