Domů » Bleskovky » Angelfish a Swordfish: Google údajně připravuje dvoje vlastní hodinky s Android Wear

Angelfish a Swordfish: Google údajně připravuje dvoje vlastní hodinky s Android Wear

Chytré hodinky od Googlu začínají nabírat jasnější podobu. Server AndroidPolice.com zveřejnil nové rendery, které odhalují, jak by měly modely s kódovým označením Angelfish a Swordfish vypadat. Pravost snímku zatím nelze potvrdit, nicméně redaktoři zmíněného serveru stupeň důvěryhodnosti označili známkou 7/10.

angelfish_swordfish_hodinky

Původní text článku

Letošní podzim by u Google mohl být ve znamení ryb – HTC údajně připravuje dva smartphony řady Google Nexus s kódovým označením Sailfish (žralok) a Marlin (Marlín); sám Google navíc prý pracuje na dvou referenčních hodinkách označovaných jako Angelfish (Skalára) a Swordfish (Mečoun).

google watch

Angelfish

První hodinky se mají podobat Moto 360, avšak jejich displej má být kruhový bez efektu „vyfouklé pneumatiky“. Diametr hodinek má být 42,5 mm, tloušťka pak 14 mm. Na těle se mají nacházet tři hardwarová tlačítka, design má být podle serveru AndroidPolice umírněný, avšak sportovní. Ostatně záznam veličin ze sportovních aktivit má být hlavní doménou hodinek Angelfish – mají disponovat GPS, senzorem srdečního tepu, a také LTE konektivitou. Hodinky mají přijít na trh ve tmavě šedé barvě, která bude nazývána titanuim.

Swordfish

Druhé hodinky mají být menší a designově se údajně budou podobat Pebble Time Round, avšak bez širokého rámečku kolem displeje. Na těle hodinek se má nacházet pouze jedno tlačítko, ve výbavě má chybět jak GPS, tak LTE konektivita. Tloušťka hodinek má činit 10,6 mm, řemínky mají být připínány novým mechanismem nazvaným MODE.

mode

Oba modely mají podporovat nového hlasového asistenta Google s upomínkami založenými na vaší poloze, sportovní aktivitě či čase. Zatím není jisté, kdy Google své první hodinky představí, jako nejpravděpodobnější termín se jeví letošní podzim, kdy by měly přijít i nové smartphony Nexus.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments