Domů » Bleskovky » Angelfish a Swordfish: Google údajně připravuje dvoje vlastní hodinky s Android Wear

Angelfish a Swordfish: Google údajně připravuje dvoje vlastní hodinky s Android Wear

Chytré hodinky od Googlu začínají nabírat jasnější podobu. Server AndroidPolice.com zveřejnil nové rendery, které odhalují, jak by měly modely s kódovým označením Angelfish a Swordfish vypadat. Pravost snímku zatím nelze potvrdit, nicméně redaktoři zmíněného serveru stupeň důvěryhodnosti označili známkou 7/10.

angelfish_swordfish_hodinky

Původní text článku

Letošní podzim by u Google mohl být ve znamení ryb – HTC údajně připravuje dva smartphony řady Google Nexus s kódovým označením Sailfish (žralok) a Marlin (Marlín); sám Google navíc prý pracuje na dvou referenčních hodinkách označovaných jako Angelfish (Skalára) a Swordfish (Mečoun).

google watch

Angelfish

První hodinky se mají podobat Moto 360, avšak jejich displej má být kruhový bez efektu „vyfouklé pneumatiky“. Diametr hodinek má být 42,5 mm, tloušťka pak 14 mm. Na těle se mají nacházet tři hardwarová tlačítka, design má být podle serveru AndroidPolice umírněný, avšak sportovní. Ostatně záznam veličin ze sportovních aktivit má být hlavní doménou hodinek Angelfish – mají disponovat GPS, senzorem srdečního tepu, a také LTE konektivitou. Hodinky mají přijít na trh ve tmavě šedé barvě, která bude nazývána titanuim.

Swordfish

Druhé hodinky mají být menší a designově se údajně budou podobat Pebble Time Round, avšak bez širokého rámečku kolem displeje. Na těle hodinek se má nacházet pouze jedno tlačítko, ve výbavě má chybět jak GPS, tak LTE konektivita. Tloušťka hodinek má činit 10,6 mm, řemínky mají být připínány novým mechanismem nazvaným MODE.

mode

Oba modely mají podporovat nového hlasového asistenta Google s upomínkami založenými na vaší poloze, sportovní aktivitě či čase. Zatím není jisté, kdy Google své první hodinky představí, jako nejpravděpodobnější termín se jeví letošní podzim, kdy by měly přijít i nové smartphony Nexus.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Martin P. (neregistrovaný)

  Ty sportovní zní hodně zajímavě protože opravdu sportovní hodinky s Androidwear plaformou nejsou.

 2. Není náhodou českým ekvivalentem sailfish plachetník? [odkaz]

 3. Hmm chytrých hodinek mraky ale nikdo se nemá k tomu použít jako jednu z vrstev solární panel nebo na řemínku, aby vydržely déle a průběžně se aspoň trochu dobijely….dokud se něco takového neobjeví, byckavam a držíme“trochu chytrých“ gshocku bez možnosti připojení s čímkoliv.

  • Když už bych chtěl nějaké ty smart hodinky vyzkoušet , i za cenu ze vydrží 2-3 dny rozumného používán,, nechám si ID tinydeal poslat za 2k tyhle No.1 D6
   [odkaz]

  • Protože to nemá smysl. Pro nějaký efekt potřebuješ plnou palbu sluníčka. Tedy za a) rozpálené hodinky, což není dobrý nápad, b) z plné palby se lidé běžné stáhnou do stínu, c) máš přes hodinky rukáv. A nechávat hodinky támhle na kameni nebo kraji stolu asi nikoho nějak nenapadlo:-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).