Domů » Bleskovky » Andy Rubin: Šéf mobilní divize a zakladatel Androidu končí na své pozici

Andy Rubin: Šéf mobilní divize a zakladatel Androidu končí na své pozici

Google právě oznámil, že Andy Rubin, odstupuje z pozice šéfa mobilní divize operačního systému Android. Bude nahrazen Sundarem Pichai, který měl do teď na starost Chrome a služby Apps. Pichai si zachová své současné funkce.

Oznámil to Larry Page na Google blogu a také zdůraznil dominanci Androidu na mobilním trhu. Více než 750 milionů zařízen s Androidem bylo aktivováno po celém světě a celkem bylo staženo 25 miliard aplikací z Google Play.

Příspěvek vyznívá tak, že Andy Rubin odešel na svou žádost a zůstane v Google na zatím nespecifikované pozici. Spojení pozice vedoucího Androidu a Chrome je velmi zajímavé. Možná nás čeká sbližování všech platforem, které Google v současnosti má. Mohla by o tom napovídat i socha, ktrá se nedávno objevila v Google kampusu, chromový Android. 

 

David Podzimek

9 komentářů

 1. teekey (neregistrovaný)

  tak Pochai a nebo Pichai? Vetsinou kdyz nekdo sedi na dvou zidlich najednou, tak to neni moc prinosne, nechme se prekvapit jak dlouho to vydrzi zde :)

  • David Podzimek

   Pichai, psaní na iPadu chce více praxe, nebo klávesnici HW, jak začínám zjišťovat pořád častěji. Nejsme si jistý, jestli je to na více židlí, nebo dojde ke spojení. Velmi podobné to bylo nedávno u Apple, kdy odešel Scott Forstall a nahradil ho Jony Ive, který si také zachoval obě pozice.

  • hmm písať na tablete, to potom majú mať tie članky nejakú úroveň.. .

  • Martin Pavlović

   Text z tabletu se snad na první pohled liší od toho z běžného počítače? Zírám…

  • Na úroveň ne, ale je pravda, že po Davidovi opravuju jednoznačně nejvíc překlepů.. ;o)

 2. Appleman (neregistrovaný)

  Andy Rubin=najvetší zlodej

 3. Snaď Android nedopadne ako Chrome

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).