K vybraným smartphonům Xiaomi dárek zdarma

Domů » Bleskovky » Android Wear dostává update pro větší nezávislost: Google přemýšlí o kompatibilitě s ostatními platformami

Android Wear dostává update pro větší nezávislost: Google přemýšlí o kompatibilitě s ostatními platformami

Samsung díky systému Tizen dokázal osvobodit hodinky Gear S od nutnosti spárování s mobilním telefonem, platforma Android Wear však dosud potřebovala být v dosahu smartphonu i při obsluze zdánlivě jednoduchých funkcí. Google však nyní uvolnil očekávaný update, který Android Wear osvobozuje alespoň při poslechu hudby či sledování trasy pomocí GPS.

  

Tyto dvě funkce ocení zejména sportovci, neboť v mnoha případech mohou nechat telefon ležet doma na stole. Vestavěnou GPS mohou využívat všemožné sportovní aplikace, díky rozšířeným možnostem pro Bluetooth je možné hodinky spárovat s libovolnými bezdrátovými sluchátky a poslouchat hudbu přímo z paměti zařízení. Aktualizace bude dostupná ke stažení v následujících dnech. 

 

Produktový manažer Android Wear se navíc v minulých dnech vyjádřil, že Google má velký zájem učinit svoji hodinkovou platformu kompatibilní s ostatními systémy včetně Windows Phone a iOS. Bohužel tento úkol je z hlediska technických omezení a nekompatibilitě API velmi složitý. Podobnou cestou se chce údajně vydat i Microsoft se svým chystaným náramkem, hodinky Apple Watch však budou s největší pravděpodobností kompatibilní pouze s jablečnými telefony.

  

Uvidíme, zdali se Googlu podaří všechny technické obtíže překonat a v budoucnu vydá aplikaci Android Wear pro konkurenční platformy. U Windows Phone by to bylo velmi překvapivé, vzhledem k tomu, že dosud pro tento systém dosud nenabízí ani aplikace YouTube nebo Google Maps.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. chmeldas (neregistrovaný)

    Že by konečně dostali rozum? :D

  2. geronimo_cz (neregistrovaný)

    no kdyby je udelali i pro ios, docela by applu zavarili.. ale jit to musi, kdyz to zvladntou pebble, cookoo ci dalsi hodinky..

  3. grom51 (neregistrovaný)

    už teď mi moto 360 jsou spárovat s Blackberry ;) z10

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *