Domů » Bleskovky » Android Wear povyšuje na verzi 5.1.1: Dostává jednodušší ovládání a přímou podporu Wi-Fi

Android Wear povyšuje na verzi 5.1.1: Dostává jednodušší ovládání a přímou podporu Wi-Fi

Nejen Apple Watch dostávají v těchto dnech aktualizaci, update přichází i na platformu Android Wear. Aktuální verze nese číslovku 5.1.1 a přináší několik zajímavých novinek v čele s přímou podporou připojení skrze Wi-Fi. Takto funkce umožní plnohodnotně používat hodinky LG Watch Urbane, Moto 360, Sony Smartwatch 3 a Samsung Gear Live i mimo dosah spárovaného smartphonu.

  

Změn je ale mnohem více, dosud bylo možné zjistit kolik je hodin pouhým natočením zápěstí k sobě, nově lze tato funkce využít u ostatních aplikací. To se může hodit například při navigování nebo při nakupování s otevřeným nákupním seznamem, aplikace je aktivní pouze v okamžiku, kdy se na hodinky díváte. Seznam kontaktů je pro snadnější přístup přesunutý napravo od ciferníku, pohyb mezi kartami lze nově uskutečňovat jednoduchými gesty, více než jejich slovní popis prozradí následující video.

Aby vám neunikla žádná notifikace, zůstanou veškeré příchozí zprávy zobrazeny na displeji i v případě, že se na hodinkách věnujete jiné činnosti. V prostředí Android Wear bude možné změnit velikost fontu, bude také možné nastavit automatické zamykání zamykací obrazovky v momentech, kdy hodinky nenosíte. Androd Wear ve verzi 5.1.1 také přináší podporu přímého kreslení obrázků a jejich vkládání do chatu nebo emailové zprávy.

Hodinky bude možné libovolně střídat, aplikace Android Wear Companion nyní umožňuje párování více modelů v jednu chvíli. Aktualizace Android Wear je distribuována OTA a měla by v následujících hodinách dorazit na všechny hodinky postavené na platformě Google.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Rýpal (neregistrovaný)

    Snad jen nenese číslovku, ale „číslici“, autor asi nezná rozdíl. Nevadí :).

    • Lojzik (neregistrovaný)

      cislovka je slovni druh a cislice je zase jen 0 az 9… vzhledem k tomu se 5.1.1 sklada z vic cislic, tak by se tomu melo spis rikat cislo, ne? :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).