Android Wear 2.0 osamostatní hodinky od smartphonu: známe datum vydání

Google by měl v dohledné době uvolnil významnou aktualizaci platformy Android Wear, kterou využívá řada chytrých hodinek. Údajně se má jednat o největší update hodinkové platformy Google v její historii, proto ponese označení Android Wear 2.0.

AndroidWear2_2

Evan Blass (@evleaks) nyní na Twitteru zveřejnil termín vydání aktualizace. Mělo by se tak stát ve čtvrtek 9. února. Vzhledem k tomu, jak blízko má Evan k zákulisním informacím z mobilního světa, lze tuto informaci považovat za věrohodnou.

Android Wear 2.0 se naučí žít zcela nezávisle na mobilním telefonu. Vývojáři pro ni budou moci tvořit zcela autonomní aplikace, stejně tak bude možné využívat některých cloudových služeb přímo z hodinek. Google například prezentoval poslech hudby přímo ze Spotify bez spárovaného telefonu přímo z cloudu; pro tyto funkce bude pochopitelně zapotřebí mít v hodinkách datové připojení.

AndroidWear2

Google rovněž zvýrazní notifikace, které do hodinek na platformě Android Wear chodí. Vývojáři budou moci tvořit interaktivní ciferníky s definovatelnými oblastmi, které bude moci uživatel využít pro zasílání oznámení z různých aplikací.

Android Wear 2.0 také umožní rychlejší interakci na příchozí zprávy, odpovědi bude možné zasílat třemi různými způsoby – nabízenými chytrými odpověďmi, ručním psaním, případně na miniaturní qwerty klávesnici s podporou psaní tažením.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *