Domů » Bleskovky » Android v listopadu: KitKat najdeme na 1,1 % zařízení, Froyo dožívá a JellyBean dominuje

Android v listopadu: KitKat najdeme na 1,1 % zařízení, Froyo dožívá a JellyBean dominuje

Google tradičně po měsíci vydal zprávu o aktuálně používaných zařízeních s Androidem, kde jsou informace získané na základě přístupů do Google Play. Dle očekávání se poprvé objevil Android 4.4 KitKat a vzhledem k tomu, že je zatím dostupný pro minimální počet zařízení, získal pouze 1,1 % podíl. Svou dominantní pozici posiluje Jelly Bean, pod kterým se skrývají verze Androidu 4.1, 4.2 a 4.3. Dohromady mají více než padesát procent a celkově Android ve verzi vyšší než 4.0 drží 74 procent.

Stává se tak nejzajímavější verzí pro vývojáře a můžeme to vidět i na podpoře aplikací v poslední době. Android 2.3 Gingerbread se propadl k 24 procentům a 2.2 Froyo se dá téměř považovat za mrtvý. Tržní podíl Androidu 2.3 se ovšem jen tak nezmění, dokud bude pohánět nejlevnější zařízení. Je dobré si uvědomit, že 270 milionů uživatelů chytrých telefonů s Androidem v Číně se do této statistiky nepočítá, jelikož nepřistupují do obchodu Play, podíl starších verzí by se s jejich přidáním jistě zvýšil.

David Podzimek

3 komentářů

  1. Chtel bych videt statistiky iOS a WP. Hlavne u WP kolik telefonu jeste nema GDR3 a kolik zustalo s WP7.5.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).