K vybraným smartphonům Xiaomi dárek zdarma

Domů » Bleskovky » Android se naučí spouštět aplikace bez nutnosti instalace

Android se naučí spouštět aplikace bez nutnosti instalace

V závěru včerejší tiskové konference v rámci I/O představil Google další novinku, která se stane součástí systému Android. Jmenuje se Instantní aplikace (Instant Apps), a umožňuje používat vybrané funkce klasických aplikací pro Android, aniž by bylo nutné je instalovat.

To se může hodit u služeb, které používáte velmi sporadicky, případně víte, že vám stačí jednorázový přístup. Aplikace se nebude muset instalovat, ale půjde otevřít přímo z odkazu, například přijatém skrze NFC, QR kód nebo messenger. Bude se jednat o ty stejné aplikace, které již existují v Google Play Store, využívající klasická API.

https://www.youtube.com/watch?v=cosqlfqrpFA

Bez vývojářského zásahu to nepůjde, úpravy by ale neměly vývojáře zaměstnat více než na jeden den. Podpora instantních aplikací má přijít nejen do Androidu N, ale i do starších verzí počínaje Androidem Jelly Bean. První streamované aplikace by měly být k dispozici v průběhu letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentáře

  1. Velmi zajimavy napad – streamovani aplikaci. IMHO budoucnost mobilnich zarizeni.

  2. Jan (neregistrovaný)

    Zaujimavy napad. Po skusenostiach s Huawei zacinam tomu systemu celkom fandit.

  3. frooo (neregistrovaný)

    No, tak to je konecne zajimava funkce. :)

  4. Nechápu, proč to nestrčí do Play, kdo se má šaškovat s externím URL…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *