Domů » Bleskovky » Android se naučí spouštět aplikace bez nutnosti instalace

Android se naučí spouštět aplikace bez nutnosti instalace

V závěru včerejší tiskové konference v rámci I/O představil Google další novinku, která se stane součástí systému Android. Jmenuje se Instantní aplikace (Instant Apps), a umožňuje používat vybrané funkce klasických aplikací pro Android, aniž by bylo nutné je instalovat.

To se může hodit u služeb, které používáte velmi sporadicky, případně víte, že vám stačí jednorázový přístup. Aplikace se nebude muset instalovat, ale půjde otevřít přímo z odkazu, například přijatém skrze NFC, QR kód nebo messenger. Bude se jednat o ty stejné aplikace, které již existují v Google Play Store, využívající klasická API.

Bez vývojářského zásahu to nepůjde, úpravy by ale neměly vývojáře zaměstnat více než na jeden den. Podpora instantních aplikací má přijít nejen do Androidu N, ale i do starších verzí počínaje Androidem Jelly Bean. První streamované aplikace by měly být k dispozici v průběhu letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments