Domů » Bleskovky » Android se naučí spouštět aplikace bez nutnosti instalace

Android se naučí spouštět aplikace bez nutnosti instalace

V závěru včerejší tiskové konference v rámci I/O představil Google další novinku, která se stane součástí systému Android. Jmenuje se Instantní aplikace (Instant Apps), a umožňuje používat vybrané funkce klasických aplikací pro Android, aniž by bylo nutné je instalovat.

To se může hodit u služeb, které používáte velmi sporadicky, případně víte, že vám stačí jednorázový přístup. Aplikace se nebude muset instalovat, ale půjde otevřít přímo z odkazu, například přijatém skrze NFC, QR kód nebo messenger. Bude se jednat o ty stejné aplikace, které již existují v Google Play Store, využívající klasická API.

Bez vývojářského zásahu to nepůjde, úpravy by ale neměly vývojáře zaměstnat více než na jeden den. Podpora instantních aplikací má přijít nejen do Androidu N, ale i do starších verzí počínaje Androidem Jelly Bean. První streamované aplikace by měly být k dispozici v průběhu letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Velmi zajimavy napad – streamovani aplikaci. IMHO budoucnost mobilnich zarizeni.

  2. Jan (neregistrovaný)

    Zaujimavy napad. Po skusenostiach s Huawei zacinam tomu systemu celkom fandit.

  3. frooo (neregistrovaný)

    No, tak to je konecne zajimava funkce. :)

  4. Nechápu, proč to nestrčí do Play, kdo se má šaškovat s externím URL…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).