Android, nebo iOS: jaký operační systém preferuje Bill Gates?

Sázka na Windows Phone Microsoftu nevyšla, a tak si i Bill Gates musel vybrat mezi konkurenčními mobilními platformami. Svůj postoj odhalil v nedávném rozhovoru, který poskytl redaktorovi CNBC a NY Times Andrew Ross Sorkinovi. Šlo o vůbec první interview Billa Gatese uskutečněné v rámci sociální sítě Clubhouse, která je zatím dostupná pouze pro iOS (záznam si můžete poslechnout níže).

Navzdory této skutečnosti Bill Gates prohlásil, že ač si s přístroji využívajícími iOS pravidelně pohrává, na svém primárním mobilním zařízení preferuje Android. „Někteří výrobci androidových zařízení předinstalovávají software Microsoftu tak, že je to pro mě jednodušší. Jsou flexibilnější v tom, jak je software propojený se systémem, na což jsem si nakonec zvykl. Spousta mých přátel ale používá iPhone, takže to není čistá vyhraněnost.“

Andrew Ross Sorkin Interviews Bill Gates in Clubhouse

V redakci tipujeme, že Gates jako primární telefon používá některý z vlajkových modelů od Samsungu, protože právě s jihokorejskou společností Microsoft úzce spolupracuje. Na smartphonech od Samsungu jsou navíc předinstalovány aplikace jako OneDrive či Office.

Podle Gatese si Android rozumí se službami od Microsoftu lépe než iOS

Během rozhovoru se do místnosti připojil i spoluzakladatel Clubhousu Paul Davidson a ujistil Gatese, že androidová verze aplikace je pro něj prioritou. Celý rozhovor pak můžete zhlédnout na YouTube, zakladatel Microsoftu se v něm dále vyjadřuje například ke Steveu Jobsovi, pandemii nebo ochraně klimatu ve spojitosti se svoji novou knihou „How to Avoid a Climate Disaster“.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku