Domů » Bleskovky » Android N se brzy dočká sladkého jména. Marshmallow mezitím překonal další milník

Android N se brzy dočká sladkého jména. Marshmallow mezitím překonal další milník

Google vydal tradiční statistiku podílu jednotlivých verzí svého operačního systému Android na koncových zařízeních. Květnovým skokanem je jednoznačně poslední Android 6.0 Marshmallow, který těsně překonal hranici 10 procent. Na „bednu“ to však stále nestačí, před ním je vládnoucí Lollipop s podílem 35,4 procent, druhý KitKat s 31,6 % a třetí Jelly Bean s 18,9 %.

droid

Cesta Androidu Marshmallow na vrchol žebříčku je tak stále trnitá, což si uvědomuje samotný Google, který údajně chystá výrobce k častějším aktualizacím motivovat vydáváním pravidelného žebříčku hanby a uznání (více informací). Mezitím však společně s fanoušky systému vymýšlí nové jméno pro nadcházející verzi systému, která se zatím schovává za písmenkem N. Možností je celá řada, a podle oficiálního vyjádření Google na Twitteru bychom se měli výsledek dozvědět za pár týdnů. Jaký je váš tip?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments