Domů » Bleskovky » Žebříček uznání a hanby: Google chce motivovat výrobce telefonů k častějším aktualizacím

Žebříček uznání a hanby: Google chce motivovat výrobce telefonů k častějším aktualizacím

Pokud si koupíte telefon s operačním systémem Android, musíte počítat s tím, že verze systému v něm nainstalovaná je možná zároveň tou poslední. Nových verzí systému se obvykle dočkají pouze ty nejvybavenější modely, drtivá většina zařízení však umře s tou verzí systému, se kterou se narodila. Googlu se pochopitelně malá aktivita výrobců nelíbí, a tak přemýšlí nad tím, jak v nich vybudit zdravou soutěživost.

devices-930x543

Zamýšlenou metodou má být podle serveru Bloomberg zveřejnění seznamu výrobců seřazeného tak, aby bylo patrné, kdo se o své smartphony stará, a kdo je naopak nechává ležet ladem. Cílem je pochopitelně přimět výrobce vyvinout větší snahu při vypouštění systémových updatů a bezpečnostních aktualizací a stoupat žebříčkem vzhůru (případně se odlepit ode dna). Větší aktivita vyjádřená pořadím výrobců by se pak mohla pozitivně projevit v zájmu zákazníků.

graf

Poslední verze Androidu s číslovkou 6 byla vypuštěna před půl rokem, za šest měsíců získala pouze 7,5% podíl, zatímco nejnovější iOS pohání 84 procent mobilních jablečných zařízení. Apple si ale své updaty na rozdíl od Google řídí zcela sám.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments