Domů » Bleskovky » Android N můžete testovat i bez Nexusu: Součástí beta programu je nově Xperia Z3

Android N můžete testovat i bez Nexusu: Součástí beta programu je nově Xperia Z3

Testování nadcházející verze systému Android se od letošního roku značně zjednodušilo, již není nutné preview systému na podporovaná zařízení rodiny Nexus flashovat, stačí je zapojit do programu Android beta a aktualizace stahovat formou OTA. Kód oficiálních stránek programu navíc před nedávnem naznačil, že brzy bude možné preview Androidu N stahovat i na zařízení ostatních výrobců (více informací), což se vyplňuje právě nyní. Prvním podporovaným zařízením je Sony Xperia Z3.

Image-4-BONUS-Size-748x504

Na rozdíl od zařízení Nexus je na Xperii X3 nutné první verzi Androidu N (Developer Preview 2) naflashovat, a až teprve poté budou aktualizace chodit formou OTA. Flashování probíhá skrze aplikaci Xperia Companion minimálně ve verzi 1.1.24. Preview Androidu N se pochopitelně nainstaluje v čisté formě, tzn. bez aplikací Sony.

Soubory ke stažení a podrobnější informace naleznete na těchto stránkách, mějte však na paměti, že vše provádíte na vlastní nebezpečí a SMARTmania.cz ani autor článku neručí za případné škody, které mohou na vašem zařízení vzniknout.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. JaroB (neregistrovaný)

    skvelé SONY…len ľudia si akosi nevážia snahu spoločnosti podporovať aj vývojárov aby mali čo najlepší systém pripravený hneď od uvedenia …v tomto je SONY neprekonateľné …len tak ďalej :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).