Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Android dostává nový antivir… od Microsoftu

Android dostává nový antivir… od Microsoftu

Microsoftu to s jeho vlastními smartphony příliš nevyšlo, avšak o to lépe se stará o dostupnost svých aplikací a služeb na konkurenčních platformách. Na Androidu i iOS najdete bezpočet aplikací s redmondským původem, přičemž většina z nich sbírá v obchodech aplikací vysoká hodnocení. Novým přírůstkem se nyní stal antivir Microsoft Defender pro Android

microsoft defender

Pokud jste se těšili, že váš telefonu bude chránit antivirový program od Microsoftu, musíme vás zklamat; Defender je zatím určen pouze pro podnikové nasazení, a je k dispozici zatím pouze jako preview verze. Aplikace má chránit telefon v rukách zaměstnanců firem od phishingových útoků, škodlivých aplikací, malwaru apod. Defender umí blokovat otvírání potenciálně škodlivých webových odkazů či v telefonu vyhledávat nakažené aplikace a soubory.

Jsme zvědaví, zda Microsoft využije svých zkušeností z této firemní verze, aby v horizontu příštích měsíců/let představil i variantu pro běžné spotřebitele.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments