Domů » Bleskovky » Android 7.1: Podzimní update má přinést nový launcher, asistenta Google a nové Nexusy

Android 7.1: Podzimní update má přinést nový launcher, asistenta Google a nové Nexusy

Google tento týden uvolnil do éteru kód nového Androidu 7.0, tím však pro něj práce na této verzi systému zdaleka nekončí, neboť má v plánu do ní přidávat v následujících čtvrtletích nové funkce (více informací). První velká aktualizace by měla přijít ještě letos na podzim, v Google ji označují jako Maintenance Release 1 (MR1), do světa by ale mohla jít jako Android 7.1.

dr

Tento fakt naznačuje vývojářská konzole Google pro hlášení chyb a také zveřejněný screenshot statistiky jedné aplikace, kterou údajně v Play Store navštívilo 162 lidí s Androidem 7.1 a 105 uživatelů Androidu 7.1.1.

dr1

Podle informací Davida Ruddocka ze serveru AndroidPolice je pravděpodobné, že právě tato verze Androidu přijde společně s novými Nexusy z dílny HTC.

https://twitter.com/RDR0b11/status/768133395587018752

A co přinese Maintenance Release 1 nového? Kód aktuální verze systému odhaluje například nativní možnost nativně spravovat navigační klávesy zpět, domů a multitasking. Příští verze Androidu by měla umět tyto klávesy přesouvat, případně k nim přidávat nové, např. pro přepínání klávesnice, přístup do schránky apod. Dokonce má být možné měnit i velikost tlačítek.

Další novinkou by mohl být nový Nexus launcher, který jsme měli možnost spatřit již dříve, avšak do ostrého vydání Nougatu se nedostal. Nový launcher má postrádat řádek pro vyhledávání na Google, která má být nahrazen plovoucí ikonou. Do tohoto místa by také mohla být zabudována funkce Google Assistant, který byla představena letos na konferenci I/O.

 

Přepracován má být také seznam všech aplikací, přístup k němu má zajistit gesto ze spodní části displeje s připnutým spodním řádkem ikon.

Bohužel zatím je příliš brzo odhadovat, kdy nová verze Androidu a s ní snad i nové Nexusy přijdou. Očekáváme však, že se tak stane ještě před letošními Vánoci.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. petr (neregistrovaný)

    No kurna sama novinka u toho google ???? to zas bude zastaralejch verzí. Os droid po svete ???? možná se dockaj top droidy aktualizace slabší kusy budou brečet a kupovat nove stroje

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).