Domů » Bleskovky » Android 7.0 Nougat: Každé tři měsíce nová verze a pokračování developer preview

Android 7.0 Nougat: Každé tři měsíce nová verze a pokračování developer preview

Google včera vypustil do světa finální kód nejnovějšího Androidu 7.0 Nougat a zároveň zveřejnil detaily o budoucích aktualizacích tohoto systému, které budou od zaběhlých zvyklostí významně odlišné.

Socha Androidu Nougat

Viceprezident inženýrství Dave Burke prozradil na blogu pro vývojáře, že Nougat bude v následujících čtvrtletích dostávat pravidelné údržbové aktualizace, které budou mít jiný charakter než měsíční bezpečností záplaty, jak je známe dnes. Na první aktualizaci Nugátu již v Googlu pracují, na podzim má být dostupná uživatelům zapojených do programu Developer preview. Android tak patrně půjde ve šlépějích Microsoftu a jeho Insider programu.

Otázkou je, jak moc bude při vydávání čtvrtletních aktualizací vyžadována součinnost výrobců smartphonů a mobilních operátorů, neboť již nyní je adopce nových verzí systému velmi pomalá. Je možné, že číslo verze systému bude po čtvrtletích poskakovat po desetinkách, přičemž s uvedením Androidu 7.1 by konečně mohly dorazit letošní Nexusy.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
22 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments