Domů » Bleskovky » Android 7.0: Sony vydalo první betu pro Xperia X Performance. Jaké jsou novinky?

Android 7.0: Sony vydalo první betu pro Xperia X Performance. Jaké jsou novinky?

Před několika týdny jsme byli svědky hned několika spekulací ohledně speciálního Beta Programu, díky kterému budou mít majitelé modelu Sony Xperia X Performance možnost otestovat Android 7.0 Nougat, a to ještě před samotným oficiálním vydáním. Beta Program byl již před několika dny spuštěn a my díky němu víme, jaké novinky si Sony pro své uživatele připravilo.

xperiaxperformance

Uživatelské rozhraní dozrálo pouze drobných kosmetických změn, upravena byla jen lišta rychlého nastavení. Vývojáři rovněž zapracovali na sadě nových funkcí, mezi které patří například možnost rozdělení obrazovky či nová tlačítka panelu oznámení. Skvělou informací také je, že společnost zachovala režimy Stamina a Ultra Stamina pro úsporu energie.

Změny zavítaly taktéž do oficiální aplikace Fotoaparát. Nyní si mohou uživatelé ručně nastavit rychlost závěrky či citlivosti ISO při plném rozlišení 23Mpx. Jen na podporu záznamu videa ve 4k rozlišení se opět zapomnělo. Systém samotný zabírá zhruba 14 GB úložného prostoru, což není vůbec málo. Podle prvních reakcí uživatelů je systém velmi stabilní, spolehlivý a rychlý.

xperia

Představení modelu Xperia X Performance proběhlo již v únoru tohoto roku. Telefon disponuje 5palcovým Full HD displejem. Kapacita interního úložiště je 32 GB, paměť lze však dále rozšířit díky slotu na microSD kartu.

Srdcem telefonu je čip Snapdragon 820, kterému sekundují 3 GB RAM. Sony u svého top modelu láká jak na hlavní 23Mpx fotoaparát, tak i na přední 13Mpx selfie kamerku. Kapacita baterie činí 2 700 mA.

Nového Androidu 7.0 se kromě Xperie X Performance dočkají také tyto modely: Xperia Z3+, Xperia Z4 Tablet, Xperia Z5 Compact, Xperia Z5 Premium, Xperia X, Xperia XA a Xperia XA Ultra.

Zdeněk Koutský

3 komentářů

  1. Firma Sony ve me vyvolava vzpominky na kvalitni video vhs přehravače. Co se tyce telefonu, nevěřil bych :)

  2. @Jirka: asi si ich telefony dlho v ruke nedrzal..

    k teme: concept rom androidu 7 je pre Xperiu X, myslim ze nie pre X Performance… a ten zoznam zariadeni ktore Nougat dostane ste trosku skratili :-) napr. mi tam chyba klasica Xperia Z5

    • na xperii x performance je beta android 7.0 pro vybrané země Evropy, na xperii X je concept rom 7.0 pro celou evropu, rozdíl je v tom ze concept rom je oproštěna od mnohých sony aplikaci a vychytavek a priblizuje si více cistemu androidu

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).