Android 5.0 „Key Lime Pie“: Prohlédněte si koncepty uživatelského prostředí

Operační systém Android 4.3 žádné výrazné změny v uživatelském prostředí nepřinese, těch bychom se měli dočkat až v další „velké“ verzi Androidu 5.0 s kódovým označením „Key Lime Pie„. Z Googlu zatím příliš mnoho informací o pětkovém Androidu neuniklo, avšak grafický designér Jinesh Shahtook na svém Google+ profilu zveřejnil několik vlastních návrhů, jak by nový Android mohl vypadat a jelikož se jedná o velmi povedené ilustrace, stojí za to se o ně podělit.

 

Koncepty z jeho pera se vyznačují čistým a minimalistickým designem, který bude zřejmě v budoucnu společný i pro další platformy. Inovací se dočkala také obrazovka uzamčeného zařízení a samozřejmě i widgety na hlavních plochách. Jak se vám tyto nápady zamlouvají? Líbil by se vám Android 5.0 s takovým kabátkem nebo byste raději něco více odvážnějšího?

  

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

8 komentářů

 1. Johny (neregistrovaný)

  To je vlastně koncept který teď představil Apple… Light písmo, Light piktogramy a průhlednost. Tim neřikam že to apple objevil, tenhle vzhled je tu dávno. Problém u tohohle konceptu je trochu s tim, pokud si nastavíte bílé pozadí :D Nebo pozadí, které je z části bílé, z části tmavé. V tu chvíli je to celý k ničemu :D Je mi vpodstatě fuk jak bude vypadat android 5, ale toto není použitelné.

 2. uni (neregistrovaný)

  Chodi ten pan ven? Takhle mizerny kontrast grafickych prvku a textu bude lahudka.

 3. Lordik (neregistrovaný)

  Hlavne ze kdyz pred lety prisla Nokia v Symbianu s60v5 s pruhlednymi dlazdicovymi widgety, tak se kazdy smal :) tedka se k tomu postupne priblizuje i opevovany Android a Apple…zajimave

 4. Michal Ostrava (neregistrovaný)

  No já nevím,mám LG 4XHD a vyzkoušel se 4.2.1 a hodně špatný,rychlost šla dolů paměť o 300MB miň a nepoznal sem zásadní rozdíl,tak sem přešle zpět na 4.0.3 a paráda,je to jen o grafických camprlinkách.

 5. Pipa (neregistrovaný)

  Vždyť u sysému vůbec nejde o nějaký vzhled, ale o funkce, sstejkně to každej výrobce zaplevelí svojí nadstavbou a pro ty kdo chtějí čistej android tak si to stejně nastaví k obrazu svému, takže nějakej vzhlede bych vůbec neřešil.

  • Johny (neregistrovaný)

   To by se mohlo zdát a je to vcelku jednoduché říct, ale není to pravda. Vzhled značně ovlivňuje to, jak system vnímáte, jak se v něm orientujete. Výběr písma, kontrastů, styl ikon, všechno tohle určuje, jak rychle najdete v systemu své informace, jak rychle se zorientujete v tom, co vidíte na displeji.

 6. Pepa (neregistrovaný)

  Mě se ta světlá varianta ala Apple vůbec nelíbí… líbí se mě verze od ICS s tmavými prvky (ne že GB by nebyl hezkej, ale tohle je dle mě lepší) :)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *