Domů » Bleskovky » Android 4.4.4 je tu: Google uvolnil další update operačního systému

Android 4.4.4 je tu: Google uvolnil další update operačního systému

Google před několika okamžiky uvolnil další aktualizaci systému Android, tentokrát na verzi 4.4.4 (číslo sestavení KTU84P). V tuto chvíli neznáme přesný seznam změn – ostatně verze 4.4.3 byla pro vybrané modely řady Nexus, Google Play edice a smartphony od Motoroly vydána teprve nedávno, ale Google zřejmě v současné verzi systému objevil nějaký problém, který jej donutil vydat update na Android 4.4.4. Podle serveru ArsTechnica.com update řeší bezpečnostní chybu spojenou s OpenSSL (CVE-2014-0224).


Ilustrační obrázek

Je pravda, že s Androidem 4.4.3 někteří uživatelé začali reportovat nejrůznější chyby (citlivost Wi-Fi, náhodné restarty, vyšší spotřeba energie…), a možná právě to reklamního giganta donutilo vydat další aktualizaci, i když primárně by měla řešit především bezpečnostní záležitosti.

V současné době jsou dostupné image k flashování pro Nexus 5, Wi-Fi verzi Nexusu 7 (2013), Nexus 10, Nexus 4 a Nexus 7 (model 2012 ve Wi-Fi i 3G verzi). Zatím nevíme, kdy se updatu dočkají Google Play edice a kdy bude aktualizací balíček dostupný skrze OTA, ale pravděpodobně to nebude trvat příliš dlouho.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

20 komentářů

  1. No a schvalne kolik ho dostane androidich telefonu :).

  2. muj lgg2 do tydne ;)

  3. НКВД (neregistrovaný)

    Davam tomu dva dny, pak si ho vyzvednu z current buildu CM

  4. pussyfer (neregistrovaný)

    n7 3g 2013 zas nic?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).