TOPlist

Android 4.4.4 je tu: Google uvolnil další update operačního systému

Google před několika okamžiky uvolnil další aktualizaci systému Android, tentokrát na verzi 4.4.4 (číslo sestavení KTU84P). V tuto chvíli neznáme přesný seznam změn – ostatně verze 4.4.3 byla pro vybrané modely řady Nexus, Google Play edice a smartphony od Motoroly vydána teprve nedávno, ale Google zřejmě v současné verzi systému objevil nějaký problém, který jej donutil vydat update na Android 4.4.4. Podle serveru ArsTechnica.com update řeší bezpečnostní chybu spojenou s OpenSSL (CVE-2014-0224).


Ilustrační obrázek

Je pravda, že s Androidem 4.4.3 někteří uživatelé začali reportovat nejrůznější chyby (citlivost Wi-Fi, náhodné restarty, vyšší spotřeba energie…), a možná právě to reklamního giganta donutilo vydat další aktualizaci, i když primárně by měla řešit především bezpečnostní záležitosti.

V současné době jsou dostupné image k flashování pro Nexus 5, Wi-Fi verzi Nexusu 7 (2013), Nexus 10, Nexus 4 a Nexus 7 (model 2012 ve Wi-Fi i 3G verzi). Zatím nevíme, kdy se updatu dočkají Google Play edice a kdy bude aktualizací balíček dostupný skrze OTA, ale pravděpodobně to nebude trvat příliš dlouho.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku