Domů » Bleskovky » Android 4.4.4 je tu: Google uvolnil další update operačního systému

Android 4.4.4 je tu: Google uvolnil další update operačního systému

Google před několika okamžiky uvolnil další aktualizaci systému Android, tentokrát na verzi 4.4.4 (číslo sestavení KTU84P). V tuto chvíli neznáme přesný seznam změn – ostatně verze 4.4.3 byla pro vybrané modely řady Nexus, Google Play edice a smartphony od Motoroly vydána teprve nedávno, ale Google zřejmě v současné verzi systému objevil nějaký problém, který jej donutil vydat update na Android 4.4.4. Podle serveru ArsTechnica.com update řeší bezpečnostní chybu spojenou s OpenSSL (CVE-2014-0224).


Ilustrační obrázek

Je pravda, že s Androidem 4.4.3 někteří uživatelé začali reportovat nejrůznější chyby (citlivost Wi-Fi, náhodné restarty, vyšší spotřeba energie…), a možná právě to reklamního giganta donutilo vydat další aktualizaci, i když primárně by měla řešit především bezpečnostní záležitosti.

V současné době jsou dostupné image k flashování pro Nexus 5, Wi-Fi verzi Nexusu 7 (2013), Nexus 10, Nexus 4 a Nexus 7 (model 2012 ve Wi-Fi i 3G verzi). Zatím nevíme, kdy se updatu dočkají Google Play edice a kdy bude aktualizací balíček dostupný skrze OTA, ale pravděpodobně to nebude trvat příliš dlouho.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

20 komentářů

 1. No a schvalne kolik ho dostane androidich telefonu :).

 2. muj lgg2 do tydne ;)

  • co máš za rom pořád se rozhoruji mezi G2 a N5, pro G2 větší displej, větší baterka a radio … ale chtel bych čistý android a rychlé updaty :D Tak pořád váhám i když ani u jednoho nešlápnnu vedle.

  • Rychle updaty na android zarizenich?

  • DR. Y: ked mas nexus rozhodne ano

  • Max (neregistrovaný)

   DR. Y: Nebo staci nahodit Cyanogenmod, a mas jistotu aktualniho androidu dele nez slibuje MS u WP :)

  • mel sem n5,ale zklamal me,tak sem vymenil za g2 a jsem spokojen.na vsem pouzivam pa,takze me tech par dni,nez to uvarej,nerozhazi…;)

  • MAX: jistota polofunkčního systému se ztrátou záruky.

  • jakou ztratou zaruky???

  • Max (neregistrovaný)

   steelspace: A zkousel si vubec CM nebo jenom opakujes bludy?

  • Ale prd a ne ztráta záruky… Dokonce samotné Sony to podporuje(FXP) a k žádné ztrátě nedojde ;-)

  • tak 4.4.4. ve stejnej den,jako nexusy?proc ne,LGG2 ;)

   [odkaz]

 3. НКВД (neregistrovaný)

  Davam tomu dva dny, pak si ho vyzvednu z current buildu CM

 4. pussyfer (neregistrovaný)

  n7 3g 2013 zas nic?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).