Domů » Bleskovky » Android 4.4 má nabídnout Google launcher, dostupný bude i pro starší zařízení

Android 4.4 má nabídnout Google launcher, dostupný bude i pro starší zařízení

Již nějaký čas se ví, že Android ve verzi 4.4 přinese změny v uživatelském rozhraní. Většinou se zmiňuje nový formát horní notifikační lišty, transparentní pozadí ovládacích tlačítek a předělaný seznam aplikací. Redaktoři ze serveru AndroidPolice.com si všimli další možné vlastnosti nového Launcheru.

 

Jejich informace směřují k tomu, že nový launcher se bude jmenovat Google Experience a bude jednou z hlavních vlastností nové verze Androidu. Bude zahrnovat několik vylepšení, včetně těch zmíněných v prvním odstavci. Dále by měl obsahovat speciální domovskou obrazovku pro Google Now a hledání, tlačítko pro přidání rychlého upozornění do Google Now, neomezený počet ploch a složky s nelimitovanou kapacitou. AndroidPolice zároveň tvrdí, že nový launcher bude dostupný na Google Play i pro starší zařízení, pro které Android 4.4 nebude dostupný. To by odpovídalo strategii, kterou Google zvolil – vyjmout maximální počet služeb a funkcí z jádra systému a tím částečně obejít problém s fragmentací.

David Podzimek

8 komentářů

  1. pravda (neregistrovaný)

    Super je, že bude pravděpodobně i pro starší vydání Androidu. Jen doufám, že bude podporován i Android 4.0.

  2. Krásné novinky, které se většiny netýkají:-)

    • „nový launcher bude dostupný na Google Play i pro starší zařízení, pro které Android 4.4 nebude dostupný“ A co tohle? Já z toho pochopil pravej opak

    • Launcherů můžeš mít i nyní milion a mnoho jich bude i lepších než co připravuje Google. Jde o to, že se běžný uživatel (např. Samsungu) modlí, aby výrobce milostivě uvolnil aktualizaci (pokud možno dříve, než ti představí nástupce a ty to prodáš…), a když se tak konečně stane, je mnoho z toho zabito úpravami výrobce, který se např. s vývojem nadstaveb pro starší přístroje moc nepárá…. Všeho všudy se tak pro mnohé nová generace OS smrskne defakto v bezpečnostní záplatu, která tu měla být o několik měsíců dříve…

  3. pruhledna horni lista, kde uz jsem jen tohle videl :)

  4. Ne ! U Samsungu Galaxy S4 !

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).