Domů » Bleskovky » Android 4.4 „KitKat“ na HTC HD2? Žádný problém

Android 4.4 „KitKat“ na HTC HD2? Žádný problém

Zdá se to téměř neuvěřitelné, ale poslední verzi operačního systému Android 4.4 „KitKat“ si můžete užívat i na legendárním telefonu HTC HD2 (recenze). Tento telefon byl představen již v roce 2009, původně s operačním systémem Windows Mobile ve verzi 6.5 (byl to vůbec první smartphone s WM s kapacitním displejem). Po hardwarové stránce už dnes příliš neosloví – telefon má 1 GHz procesor (a pouze jedno jádro), WVGA displej (rozlišení 480×800 px) a 448 MB RAM. Přesto je tento dědeček stále ceným kusem a komunita kolem něj vytváří stále nové verze ROM a díky tomu můžete mít v telefonu stále to nejlepší, co dnes svět mobilních telefonů přináší. A řekněte sami, zda znáte jiný chytrý telefon, který by v dnešním světě byl použitelný i po 4 letech…

 

Portování systému Android 4.4 je jen v alpha verzi, takže není možno počítat s tím, že bude vše fungovat. U současné verze ROM tak nefunguje fotoaparát, podpora pro paměťové karty a ani se není možno připojit k internetu – nefunguje totiž ani wifi, ani datové přenosy. Displej, Bluetooth, audio i hovory by však fungovat měly. 

Pokud byste chtěli na svém HTC HD2 vyzkoušet Android 4.4, tak ROM a další informace naleznete na fóru XDA Developers.

Pokud počítáme správně, tak na HTC HD2 lze používat Windows Mobile 6.5, Windows Phone 7.5/7.8/8, Android 2.3 až 4.4, Meego, Maemo, Firefox OS, webOS a linuxové distribuce Fedora nebo Ubuntu, Windows 95/98, Windows RT… a v jeden čas tu byly i pokusy o portaci systému iOS, avšak tam se projekt do zdárného konce dotáhnout nepodařilo.

Tomáš Kápl

Fanoušek moderních technologií, který svůj volný čas i prostředky utápí v budování chytré domácnosti a věří, že jí jednou opravdu dokončí. Kromě toho hledá způsoby, jak efektivně pracovat s vlastním časem a automatizovat maximum rutinní práce.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments