TOPlist

Android 4.0 je kompatibilní s procesory x86 od Intelu

Operační systém Android byl již od samého začátku vyvíjen a optimalizován výhradně pro procesory založené na architektuře ARM. V minulosti jsme mohli zaznamenat několik pokusů o portaci Androidu na zařízení s procesory x86 od Intelu. Zde se však nadšení vývojáři setkali s řadou problémů, které se týkaly nekompatibility s grafickou akcelerací, správy napájení, nebo dokonce samotného běhu aplikací. To se má však s příchodem nejnovější verze Androidu 4.0 ICS změnit. Americký výrobce před několika měsíci spojil své síly s Googlem, aby společně pracovali na optimalizaci Androidu pro procesory x86. Tiskový mluvčí společnosti Intel Suzy Greenberg před několika dny prohlásil, že současná verze Androidu 4.0 ICS je již plně optimalizovaná pro spolupráci s procesory x86.

-

První smartphony vybavené čipsetem od Intelu se mají objevit začátkem příštího roku. Nový mobilní procesor od Intelu ponese označení Medfield a lze ho s trochou nadsázky označit za přepracovaný  Atom s nižšími energetickými nároky. Nabízí se nám však otázka, z jakého důvodu se Intel rozhodl spolupracovat s Googlem. Zřejmě si uvědomil, že segment smartphonů a tabletů v sobě skrývá obrovský potenciál. Ročně se totiž vyrobí milióny smartphonů, které jsou až na pár výjimek osazeny výhradně procesory ARM. Toho si je Intel bezpochyby vědom, a nejspíš proto se rozhodl vstoupit na trh s mobilními čipsety.

Zdroj: Liliputing

Autor článku Richard Streit
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Kapitoly článku