Domů » Bleskovky » Amazfit X: futuristický náramek jde konečně do prodeje. Co bude umět?

Amazfit X: futuristický náramek jde konečně do prodeje. Co bude umět?

Společnost Huami, která pro Xiaomi vyrábí nositelnou elektroniku, představila loni v srpnu futuristický náramek se zakřiveným displejem nazvaný Amazfit X. Zatímco společně představené hodinky Amazfit GTS a Stratos 3 jsou již v prodeji, na náramek se dosud čekalo. Nyní už jde konečně do předprodeje, avšak namísto přímého prodeje jeho výrobce zvolil cestu skrze crowdfungingový server Indiegogo.

amazfit x 2

Amazfit X: šikovný náramek ze zakřiveným displejem

Náramek Amazfit X reprezentuje výrazně zakřivený AMOLED displej s úhlopříčkou 2,07“, rozlišením 206 × 640 pixelů a maximálním jasem 400 nitů. Ohnutý není nejen displej, ale kompletně celé útroby včetně baterie. Huami se chlubí, že k ohýbání využívá speciální proces, kdy je displej a základní deska při teplotě 700°C v šesti krocích ohýbána, aby mohlo být dosaženo zakřivení v uhlu 92°. Náramek také oslní absencí mechanických tlačítek, ovládá se postranním dotykovým senzorem.

Huami Amazfit X Curved Smartwatch: Bow to the Future

Amazfit X disponuje spoustou senzorů, díky snímači srdeční frekvence a infračervenému senzoru pro měření hladiny kyslíku v krvi zvládá měřit úroveň stresu či podrobně hodnotit spánek uživatele. Nechybí ani GPS a Glonass pro sledování polohy při sportovních aktivitách a voděodolnost 5 ATM pro plavání.

amazfit x 5

Kromě měření sportovních a zdravotních veličin pochopitelně náramek dokáže notifikovat i na události ve smartphonu, na které uživatele upozorní jemnými vibracemi. Akumulátor vydrží náramek napájet 7 dní, dobíjení obstarává magnetická kolébka.

amazfit x 3

Vydržíte do srpna?

O Amazfit X je na Indiegogo obrovský zájem, cílová částka byla mnohonásobně překročena, a tak může firma zahájit masovou výrobu. Náramek lze předobjednat za cenu 149 USD (asi 3 700 korun bez DPH), v běžném prodeji má být cena více než dvojnásobná. Amazfit X bude dostupný v černé a zlaté barvě, dostupnost je stanovena na srpen letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. kez by se tohle dostalo do CR 🙏

    • no a proč si ho neobjednáš napřímo? možnost stále je

    • Jako dnes u všeho.

    • To jsem nevěděl. nicméně z Číny můžu asi zapomenout na nějakou 2letou záruku nebo lepší servis/podporu pokud by se to pokazilo.

    • To muzes kolikrat i tady zapomenout na dvouletou zaruku. Ani podpora ci servis to neznaci lepsi, dnes je mrak servisnch stredisek mimo cr i pro znackove zajete vyrobky a dvouletka zaruka ti kolikrat padne pro rozpor s nevhodnym pouzivanim apod.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).