Domů » Bleskovky » Amazfit GTR 2 a GTS 2: hezčí design, větší výdrž, nové senzory a schopnost telefonovat

Amazfit GTR 2 a GTS 2: hezčí design, větší výdrž, nové senzory a schopnost telefonovat

Společnost Huami, která se proslavila především výrobou nositelné elektroniky pro Xiaomi, představila pod svou vlastní značkou Amazfit nové hodinky GTR 2 a GTS 2. Jedná se o pokračovatele úspěšných loňských modelů, u kterých výrobce vylepšil design a přidal několik užitečných funkcí.

amazift

Amazfit GTR 2: kruhový displej, tenčí rámečky a skvělá výdrž

První z představených hodinek disponují kruhovým displejem, oproti minulé generaci jej obklopuje výrazně tenčí rámeček; hodinky tak nepůsobí přehnaně sportovním dojmem a vypadají střídměji a elegantněji. Amazfit GTR 2 budou k dispozici ve dvou provedeních – s ocelovým tělem a koženým řemínkem, nebo s hliníkovým tělem a silikonovým páskem.

Displej je typu AMOLED, má diametr 1,39“ a chlubí se rozlišením 454 × 454 pixelů a maximálním jasem 450 nitů. Na zobrazovači běží vlastní prostředí výrobce, což má své výhody i nevýhody. Na jedné misce vah stojí nemožnost doinstalovat vlastní aplikace, na druhé pak slušná výdrž – akumulátor s kapacitou 471 mAh poskytne výdrž 14 dní při normálním použití, 38 dní v základním módu.

V těle hodinek najdete soustu senzorů. Tradiční gyroskop a akcelerometr doplňuje snímač srdeční frekvence doplněný o SpO2 senzor pro snímání okysličení krve. Přidána byla druhá generace snímače SomnusCare, který sleduje kvalitu vašeho spánku a dokonce dokáže odhalit a upozornit na chrápání. Nechybí ani NFC čip pro mobilní platby, neočekáváme však podporu tradičních platebních služeb dostupných v Evropě.

V hodinkách je k dispozici GPS + GLONASS, nabízí voděodolnost 5 ATM, tudíž jsou připraveny na monitoring rozličných sportovních aktivit; prozatím je jich přednastaveno 12, v budoucnu jich má být celkem 90. Na sport si do hodinek můžete nahrát hudbu, do interní 4GB paměti se vejde až 600 skladeb. S hodinkami si také vyřídíte telefonní hovory, byť tato funkce vyžaduje spárovaný smartphone, hodinky nejsou autonomní.

Amazfit GTS 2: stejná výbava s obdélníkovým displejem

Ve zkratce by se dalo říci, že hodinky Amazfit GTS 2 jsou prakticky to samé zařízení, avšak s obdélníkovým displejem. I zde se mezigeneračně ztenčovaly rámečky, hodinky jsou zároveň´tenčí a lehčí. Veškeré dění probíhá na 1,65“ obrazovce s rozlišením 348 × 442 pixelů. Zobrazovač typu AMOLED pokrývá zakřivené sklo, které má nabídnout odolnost vůči poškrábání. Hodinky jsou rovněž voděodolné do 5 ATM a disponují stejnou sestavou senzorů jako model GTS 2.

Rozdílná je výdrž, která je kvůli menší baterii s kapacitou 246 mAh pouze týden při běžném použití, popř. 20 dní v režimu nízké spotřeby. I tyto hodinky zvládnout monitorovat sportovní aktivity a spánek, přehrávat hudbu či vyřizovat hovory.

Cena a dostupnost

Oboje hodinky budou dostupné na domácím čínském trhu od 23. září. Amazfit GTR 2 v klasické verzi přijde na 1 099 CNY (asi 3 700 korun bez DPH), ve sportovní na 999 CNY (asi 3 400 korun bez DPH). Stejnou částku zaplatíte i za obdélníkové Amazfit GTS 2. O dostupnosti na našem trhu nemáme zatím žádné informace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Nevypadají zle ty GTR 2. Takže se budu rozhodovat mezi Xiaomi GTR 2, Huawei GT 2 PRO a nebo Tickwatch PRO 3.

    • Pozor si treba dat na gps a vyskomer, v prvej verzii bolo GPS nepouzitelne, cca 30% ludom sa nepodarilo vobec chytit signal a ostatni mavali caste vypadky. Vyskomer ukazoval casto ludom – 120metrov, aj ked zili pri mori. Za rok to vobec neodstranili tu poruchu. Vyzeraju faj, treba dufat, ze druha verzia bude ok.

  2. Foto vyzerá super. Bojím sa že realita bude ako vždy iná.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).