Cena:

Z amatéra profesionál: Google AutoDraw pro malování využívá umělou inteligenci

Google Creative Lab přišel se zajímavým a funkčním experimentem. Pomocí nástroje AutoDraw můžete z jednoduchých a nedokonalých skic vytvořit pěkný obrázek, který byste za pomocí myši nebo touchpadu jen těžko namalovali.

Hned zkraje je nutné zmínit, že tato novinka funguje kdekoliv ve webovém prohlížeči, spustit ji tedy můžete na počítači, telefonu nebo tabletu. Zajímavý je také fakt, že AudoDraw využívá umělé inteligence a strojového učení. Na stejné technologii fungoval například nástroj QuickDraw, který v reálném čase rozpoznával namalovaný objekt.

autodraw_1
Pro spuštění GIFu klikněte na obrázek

A jak to vlastně funguje v praxi? Velice jednoduše. Celé prostředí webové aplikace je velice podobné Malování z operačního systému Windows. Na plátno stačí namalovat hrubý nákres nějakého předmětu a AutoDraw vám ihned nabídne celou řadu alternativ, které vaši kresbu nahradí „profesionálně“ vypadajícím obrázkem.

smartmania_autodraw

Obrázek se poté chová jako objekt, který můžete libovolně přemísťovat nebo vybarvovat či různě měnit – malovat můžete různé tvary nebo text. Samozřejmostí je pak možnost si svůj výtvor stáhnout do počítače ve formátu PNG. Jak celá aplikace funguje popisuje Google na videu níže. Aplikace je přístupná pro všechny a zdarma, takže ji rozhodně doporučujeme vyzkoušet – služba je dostupná na webu autodraw.com.

AutoDraw: Fast Drawing for Everyone
Autor článku
Xaver Jandura
Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.