Domů » Bleskovky » Alphabet se připojuje k Applu a Microsoftu. Stal se bilionovou společností

Alphabet se připojuje k Applu a Microsoftu. Stal se bilionovou společností

V noci na dnešek došlo k posílení ceny akcií snad všech technologických společností na americké burze, zhodnoceny byly mimo jiné i akcie Alphabetu. Mateřská společnost firmy Google poprvé ve své historii překonala tržní kapitalizaci 1 bilion amerických dolarů, čímž se zařadila po bok konkurenčních firem Apple a Microsoft.

Alphabet je ve skutečnosti čtvrtou americkou technologickou společností, která hodnotu bilion dolarů překonala, v minulosti se to podařilo i Amazonu, avšak pouze na krátkou dobu – nyní se tržní kapitalizace tohoto obchodního giganta drží okolo hranice 923 miliard dolarů.

google stocks

První příčka patří na začátku letošního roku Applu, jeho hodnota v akciích činí 1,36 bilionu dolarů; druhý Microsoft má kapitalizaci 1,24 bilionu dolarů. Wall Street předpokládá, že další bilionovou společností by mohl Facebook, jeho tržní hodnota se ale v současné době pohybuje „pouze“ okolo 660 miliard dolarů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. I also recommend reading this resource on this topic [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).