Domů » Bleskovky » Alcatel představil nejtenčí smartphone s tloušťkou pouhých 6,45 milimetrů

Alcatel představil nejtenčí smartphone s tloušťkou pouhých 6,45 milimetrů

Alcatel před několika okamžiky v Las Vegas představil vůbec nejtenčí smartphone na světě, který má tloušťku 6,45 milimetrů. Čočka fotoaparátu je na těle o něco více vystouplá, ale jisté je, že se Alcatel v tuto chvíli může pyšnit titulem nejtenčího telefonu; nevylučujeme však, že některý z výrobců během CESu tuto hranici nepřekoná.

 

Alcatel One Touch Idol Ultra je vybavený 4,7″ HD AMOLED displejem, 1,2GHz dual-core procesorem MediaTek MT6589, 8Mpx fotoaparátem s přisvětlovací diodou a Androidem 4.1 „Jelly Bean“. Samotný operační systém doplňuje uživatelské prostředí od Alcatelu. Pro ovládání budou připravena tři senzorová tlačítka ve spodní části.

   
Alcatel One Touch Idol Ultra je skutečně tenký

Z další výbavy stojí za zmínku 1 GB RAM, GPS, WiFi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4.0. Hmotnost telefonu je příjemných 110 gramů. Informace o datu uvedení na trh a ceně v tuto chvíli nemáme k dispozici.

Zdroj

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

9 komentářů

 1. Martin (neregistrovaný)

  Skvělé, a trčející fotoaparát se nepočítá?

 2. Tloušťka je to posledné čo ma zaujíma pri novom mobile. Tudy cesta pánové nevede k novému zákazníkovi.

  • Tak nějak, mé Desire Z je těžký a „tlustý“ krám a vůbec mi to nevadí. Co mi vadí je, že dle HTC nechci nástupce.

  • Otázka je, jestli se se ztenčováním mobilů zmenšuje např. kapacita baterie. Mám pocit, že se to neděje, naopak se dávají i větší baterie než předtím.

   Ztenčování telefonů je určitě skvělá věc do budoucna a vede k zdokonalování technologií, třeba se jednou dočkáme i nových typů baterií. Takže ztenčování je určitě +, ikdyž vy se na to koukáte příliš zaujatě.

  • To jo, ale bylo hezké, jak to udělala Motorola, jeden tenčí a druhý s pořádnou baterií a i ten se vešel s tloušťkou pod 1cm.

  • už se němůžu dočkat prvního opravdového 2D telefonu…tloušťka už je přežitek :)

 3. Nechápu honbu za rekordní vychrtlostí, když stejně trčí foťák! Pokud by to zarovnali s čočkou, tak … Neřeknu ani slovo.

 4. sweet (neregistrovaný)

  na alcatel az moc slusny telefon ??? Ale k comu ta hrubka ??? moj 9,9 mm a je to dokonale ! To bude zase prasknutych displejov ako pri samsungoch …… Hruza toto nezmyselne nahananie aspon za jednym privlastkom „NAJ“

 5. Dřív se přidávaly jádra, teď se honí setiny a desetiny milimetrů. Co přijde dál?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).