Domů » Bleskovky » Alcatel OneTouch Pop 2: LTE si našlo cestu do nejnižší třídy

Alcatel OneTouch Pop 2: LTE si našlo cestu do nejnižší třídy

Rodina barevných levných telefonů Alctatel OneTouch Pop se rozrostla o další přírůstky, které ve spodní hranici portfolia výrobce potěší díky nejnovější generaci procesorů od Qualcommu podporou nejrychlejších sítí LTE. Řadu tvoří plastové modely různých barev v provedení se slotem na jednu i dvě SIM karty.

    

Společným jmenovatelem všech nových Popů 2 je 4,5“ TFT displej s rozlišením 480 × 854 pixelů, pod nímž se nachází trojice senzorových tlačítek. Nad displejem se nachází čelní kamerka s VGA rozlišením, hlavní fotoaparát na zadní straně zařízení nabídne 5 megapixelů, autofocus, LED blesk a možnost natáčet elektronicky stabilizované video v rozlišení Full HD při 30 snímcích za vteřinu.Výrobce si připravil mnoho módů pro pořizování snímků, lze pořizovat panoramata nebo HDR fotografie, kromě toho fotoaparát slouží i jako čtečka QR kódů.

      

Srdcem Pop 2 je blíže nespecifikovaný čtyřjádrový procesor o taktu 1,2 GHz, kterému sekunduje 1 GB operační paměti RAM. Vnitřní paměť nabídne uživateli 5 GB (z celkových osmi) a je možné ji rozšířit paměťovou kartou do velikosti 32 GB. Konektivita zajišťuje Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, MicroUSB 2.0, GPS (A-GPS) a již zmíněná podpora nejrychlejších sítí LTE, kteoru lze díky funkci Download Booster využít pro simultánní stahování za pomoci Wi-Fi. V nízké cenové hladině, do které telefony Pop 2 míří, jistě potěší přítomnost elektronického kompasu.

   

Baterie je vyměnitelná a nabízí kapacitu 2000 mAh. Rozměry jsou 132,5 × 65,4 × 9,95 mm, hmotnost 147 gramů. Telefony Alcatel Touch Pop 2 budou dostupné v mnoha barevných variantách, kryty budou vyměnitelné a telefon bude možné navíc dovybavit slušivými kryty FlipCover.

  

Cena rodiny telefonů Alcatel OneTouch Pop 2 prozrazena nebyla, dostupné by měly být již tento měsíc společně s prémiovými variantami, které mají nabídnout hodnotnější materiály a úhlopříčky displejů 4,5 a 5 palců. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. applemanager (neregistrovaný)

    ziadny hate na WP ?? ale no táaaak, wp je predsa shit

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).