Alcatel One Touch Scribe HD: Slušná výbava za přijatelnou cenu (CES 2013)

Každý, kdo sleduje aktuální dění okolo nově představovaných smartphonů si jistě všiml, že výrobci nám servírují jejich nové modely se stále větší úhlopříčkou. Tohoto trendu se chytil i dnes již čínský Alcatel, který na veletrhu CES uvedl svůj nový model nesoucí označení One Touch Scribe HD. Ten se pyšní pětipalcovým displejem využívající technologie IPS a rozlišením 720 x 1280 pixelů. Hnacím motorem se stal čtyřjádrový procesor (MT6589) od společnosti MediaTek s taktem 1,2 GHz pro každé jádro, kterému dále sekunduje rovný 1 GB operační paměti. Pro uživatelská data a aplikace pak poslouží interní úložiště s kapacitou 4 GB, které lze dále rozšířit za pomoci slotu na paměťové microSD karty (až 32 GB). Na zádech smartphonu nalezneme 8Mpx snímač doplněný o přisvětlovací LED diodu.

   

Pro potřeby videokomunikace samozřejmě nechybí ani přední VGA kamerka. Alcatel si pro budoucí majitele připravil i zajímavé příslušenství v podobě kapacitního stylusu a vyklopného krytu na displej, který po vzoru Smart Coveru od Applu využívá ke svému uchycení magnety. Z hlediska konektivity smartphone podporuje všechny čtyři pásma sítí GSM s datovou podporou HSPA+. Dostatečnou výdrž na jedno nabití zajišťuje integrovaný akumulátor s kapacitou 2500 mAh.

Redaktoři serveru Engadget, kteří měli tu čest si tuto novinku osahat si pochvalovali kvalitní dílenské zpracování. Co však Alcatelu vytknuli, byla jeho pomalejší odezva, která však mohla být zapříčiněna přítomnou verzí softwaru, který ještě nebyl ve finální verzi. Co se týče dostupnosti, tak ta je naplánována na třetí čtvrtletí letošního roku s doporučenou cenovkou 400 USD (zhruba 8000 CZK).

 

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku