Cena:

Alcatel Idol 4 Pro s Windows 10 Mobile a virtuální realitou míří do Evropy

Společnost Alcatel dnes na veletrhu MWC představila několik nových levných smartphonů (více informací) a také znovu ukázala smartphone Alcatel 4 Pro, který byl představen v USA na podzim loňského roku a nyní míří na evropský trh.

idol4-pro-1

Tento telefon je v portfoliu čínského výrobce unikátní v tom, že vyměnil systém Android za Windows 10 Mobile. Díky silnému procesoru Qualcomm Snapdragon 820 a portu USB-C podporuje počítačový režim Continuum, kromě toho je prodáván v krabičce, kterou tvoří brýle pro virtuální realitu.
AlcatelIdol4-840x473

Samotný telefon má 5,5 AMOLED displej s Full HD rozlišením, 4 GB RAM a 64GB vnitřní úložiště s možností dalšího rozšíření paměťovou kartou. Hlavní fotoaparát je postaven na 21Mpx senzoru Sony IMX230, kamerka pro selfie je 8Mpx a nabízí široký 84° úhel záběru. Akumulátor v 6,9mm tenkém telefonu má kapacitu 3 000 mAh a díky funkci Quick Charge je jeho nabíjení bleskurychlé.

alcatel-idol4-pro_front

Alcatel Idol 4 Pro bude v Evropě prodáván za cenu 599 EUR (asi 16 200 korun), což je v konkurenci výprodejových vlajkových Lumií poměrně vysoká částka. Telefon má dorazit v červnu.

xiaomi-beryko-mwc

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.