Domů » Bleskovky » Alcatel Flash: první telefon se čtveřicí fotoaparátů je na světě

Alcatel Flash: první telefon se čtveřicí fotoaparátů je na světě

Před několika málo dny představila společnost Alcatel v tichosti zcela nový model Flash. Ten bude zajímavý především pro fotografy – jako vůbec první smartphone na světě totiž nabídne duální přední kamerku a zároveň duální hlavní fotoaparát.

1

Bohužel zatím není potvrzena ani cena, ani dostupnost. Jeho výbavu tvoří 10jádrový procesor MediaTek Helio X20 se 3 GB RAM a 32 GB vnitřního úložiště. Displej nabídne technologii IPS a úhlopříčku 5,5″ s Full HD rozlišením. Baterie dostala kapacitu 3100 mAh. Operačním systémem je zde Android ve verzi 6.0 Marshmallow, s největší pravděpodobností se tak bude jednat o zařízení střední třídy.

Alcatel u svých fotoaparátů vsadil na podobnou taktiku jako Huawei – jeden snímač je monochromatický, druhý barevný (RGB). Vzadu bychom našli senzory IMX258 od Sony, poskytující rozlišení 13 Mpx a světelnost f/2.0, vepředu jsou to pak čočky o rozlišení 5 a 8 Mpx. Fotoaparáty by se svými schopnostmi neměly velmi lišit od toho, co nabízí konkurence.

Není zatím jasné, na které trhy se novinka přesně dostane a za jakou cenu, s dostupností v České republice a na Slovensku bychom však s největší pravděpodobností počítat neměli.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

4 komentářů

  1. K čemu proboha ? A jak znam alcatel, i kdyby se spojily vsechny 4, tak to nebude vypadat tak pekne jako z meho krapu za par supu :D

    • Ty nechces mit moznost si hrat s nastavenim abys dostal lepe prokreslene selfie fotky s dokonalym „bokeh“ efektem? Alcatel si asi mysli ze presne tohle chces…=)

    • Selfie nepoužívám ani na tom svem – nechapu to, na co …

      Google tango, 2čočky jeste chapu, ale dve čočky ve předu a dvě vzadu… to už je síla…

  2. Monochromatická čočka, tak takovou má určitě pouze Alcatel :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).