Domů » Bleskovky » Aktualizace aplikace Video pro WP 8.1 přináší podporu SRT titulků

Aktualizace aplikace Video pro WP 8.1 přináší podporu SRT titulků

I když jsou aplikace Hudba a Video pro systém Windows Phone poměrně často aktualizované, obvykle se jedná o opravy chyb, případně takřka neznatelné zvýšení výkonu. Poslední update aplikace Video však přináší funkci, po které volali fanoušci již dlouhé roky – podpora titulků ve formátu SRT pro vlastní videa. 

   

Soubor s titulky musí mít stejné jméno jako název videosouboru, dodatečně je nelze jinak načíst. V nastavení titulků je možné vybrat si font, velikost písma, jeho barvu, barvu pozadí, případně barvu rámečku. V případě, že se nezobrazují správně české znaky, je nutné titulky překódovat do UTF-8. Aktualizovaná verze aplikace Video dále přináší lepší správu osobních videí s možností jejich mazání.

   
Možnosti nastavení titulků v aplikaci Video

Poslední verzi aplikace Video si můžete stáhnout z následujícího odkazu nebo vyvolat update přímo v nastavení Windows Phone Store.

Odkaz na WP katalog

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

31 komentářů

 1. UMIS (neregistrovaný)

  Celkem fail v dnesni dobe

  • Fred (neregistrovaný)

   Opravdu? Na kterem systemu deafaultni prehravac videa umi exerni titulky zobrazovat???

  • BackPa (neregistrovaný)

   LG G3 s titulky nemá problém. Teda minimálně se .srt formátem :)

  • LG G2, LG G3, Xperia Z, Z1, Z2, Z3, Z1c, Z3c, Z Ultra, Samsung – skoro všechny… Určitě jich bude víc…

 2. MADEIN CHINA (neregistrovaný)

  Ved to je hlavnou domenou MS, vydávať polofunkcne produkty pre ktoré sú ich uzivatelia betatesteri a opravovať na základe spetnej vezby. Ved aj celý WP bol jeden veľký betatest.

 3. Martin II (neregistrovaný)

  Spomenúť v článku moliplayer by bolo vhodnejsie ako neexistujuce VLC.

 4. Adam (neregistrovaný)

  S ceskymi titulky si poradi v kodofani UTF-8. Zkousel jsem.

  • Adam (neregistrovaný)

   Jeste pridavam screen: [odkaz]

  • Adam: Nice, diky za typ.

  • Martin II (neregistrovaný)

   Ak to podporuje UTF-8 tak je to fail autora…

  • Jakub Karásek

   Zkusil jsem celkem pět videí s titulky a ani jedny se nezobrazily dobře. Po změně kódování na UTF-8 již vše funguje, ovšem BFU asi podobné problémy řešit nebude. Bleskovku jsem upravil.

 5. lerion (neregistrovaný)

  Někdo tu píše, že je to fail. Failem ale spíš je postup redakce. Ani přehrávače na desktopu si s titulky v určitém kódování neporadí. U tohoto přehrávače je ale jisté, že když budou titulky v UTF-8, tak si s nimi bez problémů poradí. Příště se trochu snažte zapátrat…

  • Jakub Karásek

   Před vydáním bleskovky jsem zkoušel celkem pět videí s titulky a ani jedny se nezobrazily správně. Po překódování v PSPadu do UTF-8 již vše funguje korektně, ovšem nepočítám s tím, že BFU bude tohle řešit.

  • Si snad delate srandu? cp1250 neni podporovano? :-D 95% ceskych titulku, ktere se vali na netu jsou v nem.

  • Přesně tak, všechny trošku lepší prohlížeče CZ titulky umějí i v jiných kódování než UTF-8 (tedy CP1250). MS tedy opět pozdě a špatně, prostě MS standard. :)

  • prohlížeče -> přehrávače

  • To chce klid pánové. Není to chyba, ale vlastnost. Záměrem MS je zlepšení našich lazykovejch znalostí :D

  • wtf (neregistrovaný)

   SMISEKCZ, tu mas svojho boha Google, vravi, ze android bude onedlho dalsi uzavrety system: [odkaz]

   bloatware, a diktovanie vyrobcom co ma, a co nemozu predinštalovat do svojich zariadeni

  • WTF: Po milionté – Google není můj bůh, aktuální telefon bude asi posledním (a celkově druhým) s Androidem, nevím, kolikrát to tu mám ještě psát.

   Postoj Google chápu, já bych být jím ještě přitvrdil. Navíc Google výrobcům zaplatí za využívání Google Play služeb a integrovaného vyhledávání. Kdo nechce, nemusí – může používat otevřenou verzi Androidu bez přístupu k Google službám. Otevřenou verzi WP nebo iOS nenajdeme, u Androidu si může výrobce vybrat.

   Český článek na toto téma: [odkaz]

  • Fred (neregistrovaný)

   SMISEKCZ: Defaultni prehravac na Androidu ani iOS titulky neumi vůbec, na WP ted umi aspoň UTF-8 kodovani a je to spatne??? Vzpamatuj se…

  • Pamatuj na větu, kterou tu SmisekCZ pronesl..

   „všechno z dílny Microsoft je zlo“

   tato jeho vlastní slova hovoří za vše.

  • FRED (NEREGISTROVANÝ), jeho neries, vsetko co spravi MS, je podla neho zle. sam povedal že „MS je zlo !!!“

  • Frede, Frede. Jen kdybys nelhal :-) Jo a MS je zlo!!! :-D

  • rudejkat (neregistrovaný)

   Za lpění na umělým kurvítku jménem CP1250 meli Microsoftu rozkopat koule už dávno.

  • Co za lpeni. Ale za to, ze to vubec vymysleli a prosadili, kdyz tu bylo ISO-8859-2. Jeste ze si neudelali sve MS-UTF-8.

  • lerion (neregistrovaný)

   Veškeré .NET aplikace pro WP mají defaultní UTF-8. Je to nejlepší a nejrozšířenější současné kódování a já jen děkuji MS, že na to po letech přišel a přestává tlačit vlastní kódování.

 6. Proč se každé oznámení nějaké užitečné novinky ve WP strhne vždy do ubohé flamewar? Proč musíte neustále někomu dokazovat, že tohle je hrozné a tohle ještě horší, když si každý stejně udělá názor sám, nezřídka zcela opačný? Co tím sledujete, trolíci? Přestává mne to bavit, když kvůli pár telátkům nejde pod články normálně diskutovat.. :-( :-(

  • Vis, kdo zacal trolit pod clankem o Here jako prvni? Nejaky mimonaut :-D [odkaz]

  • V diskusiach o Apple je to to iste.

  • fuck (neregistrovaný)

   Aaron, za tento postreh si zasluzis medailu. Proste MIMONAUT (ale aj htcjirka, zaklinac, lerion (mceza)) su najvacsi trollovia. A teraz si ho pekne zahanbil. +10000.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).