Domů » Bleskovky » Aktualizace aplikace Video pro WP 8.1 přináší podporu SRT titulků

Aktualizace aplikace Video pro WP 8.1 přináší podporu SRT titulků

I když jsou aplikace Hudba a Video pro systém Windows Phone poměrně často aktualizované, obvykle se jedná o opravy chyb, případně takřka neznatelné zvýšení výkonu. Poslední update aplikace Video však přináší funkci, po které volali fanoušci již dlouhé roky – podpora titulků ve formátu SRT pro vlastní videa. 

   

Soubor s titulky musí mít stejné jméno jako název videosouboru, dodatečně je nelze jinak načíst. V nastavení titulků je možné vybrat si font, velikost písma, jeho barvu, barvu pozadí, případně barvu rámečku. V případě, že se nezobrazují správně české znaky, je nutné titulky překódovat do UTF-8. Aktualizovaná verze aplikace Video dále přináší lepší správu osobních videí s možností jejich mazání.

   
Možnosti nastavení titulků v aplikaci Video

Poslední verzi aplikace Video si můžete stáhnout z následujícího odkazu nebo vyvolat update přímo v nastavení Windows Phone Store.

Odkaz na WP katalog

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

31 komentářů

 1. UMIS (neregistrovaný)

  Celkem fail v dnesni dobe

 2. MADEIN CHINA (neregistrovaný)

  Ved to je hlavnou domenou MS, vydávať polofunkcne produkty pre ktoré sú ich uzivatelia betatesteri a opravovať na základe spetnej vezby. Ved aj celý WP bol jeden veľký betatest.

 3. Martin II (neregistrovaný)

  Spomenúť v článku moliplayer by bolo vhodnejsie ako neexistujuce VLC.

 4. Adam (neregistrovaný)

  S ceskymi titulky si poradi v kodofani UTF-8. Zkousel jsem.

 5. lerion (neregistrovaný)

  Někdo tu píše, že je to fail. Failem ale spíš je postup redakce. Ani přehrávače na desktopu si s titulky v určitém kódování neporadí. U tohoto přehrávače je ale jisté, že když budou titulky v UTF-8, tak si s nimi bez problémů poradí. Příště se trochu snažte zapátrat…

  • Jakub Karásek

   Před vydáním bleskovky jsem zkoušel celkem pět videí s titulky a ani jedny se nezobrazily správně. Po překódování v PSPadu do UTF-8 již vše funguje korektně, ovšem nepočítám s tím, že BFU bude tohle řešit.

  • Si snad delate srandu? cp1250 neni podporovano? :-D 95% ceskych titulku, ktere se vali na netu jsou v nem.

  • Přesně tak, všechny trošku lepší prohlížeče CZ titulky umějí i v jiných kódování než UTF-8 (tedy CP1250). MS tedy opět pozdě a špatně, prostě MS standard. :)

  • prohlížeče -> přehrávače

  • To chce klid pánové. Není to chyba, ale vlastnost. Záměrem MS je zlepšení našich lazykovejch znalostí :D

  • wtf (neregistrovaný)

   SMISEKCZ, tu mas svojho boha Google, vravi, ze android bude onedlho dalsi uzavrety system: [odkaz]

   bloatware, a diktovanie vyrobcom co ma, a co nemozu predinštalovat do svojich zariadeni

  • WTF: Po milionté – Google není můj bůh, aktuální telefon bude asi posledním (a celkově druhým) s Androidem, nevím, kolikrát to tu mám ještě psát.

   Postoj Google chápu, já bych být jím ještě přitvrdil. Navíc Google výrobcům zaplatí za využívání Google Play služeb a integrovaného vyhledávání. Kdo nechce, nemusí – může používat otevřenou verzi Androidu bez přístupu k Google službám. Otevřenou verzi WP nebo iOS nenajdeme, u Androidu si může výrobce vybrat.

   Český článek na toto téma: [odkaz]

  • Fred (neregistrovaný)

   SMISEKCZ: Defaultni prehravac na Androidu ani iOS titulky neumi vůbec, na WP ted umi aspoň UTF-8 kodovani a je to spatne??? Vzpamatuj se…

  • Pamatuj na větu, kterou tu SmisekCZ pronesl..

   „všechno z dílny Microsoft je zlo“

   tato jeho vlastní slova hovoří za vše.

  • FRED (NEREGISTROVANÝ), jeho neries, vsetko co spravi MS, je podla neho zle. sam povedal že „MS je zlo !!!“

  • Frede, Frede. Jen kdybys nelhal :-) Jo a MS je zlo!!! :-D

  • rudejkat (neregistrovaný)

   Za lpění na umělým kurvítku jménem CP1250 meli Microsoftu rozkopat koule už dávno.

  • Co za lpeni. Ale za to, ze to vubec vymysleli a prosadili, kdyz tu bylo ISO-8859-2. Jeste ze si neudelali sve MS-UTF-8.

  • lerion (neregistrovaný)

   Veškeré .NET aplikace pro WP mají defaultní UTF-8. Je to nejlepší a nejrozšířenější současné kódování a já jen děkuji MS, že na to po letech přišel a přestává tlačit vlastní kódování.

 6. Proč se každé oznámení nějaké užitečné novinky ve WP strhne vždy do ubohé flamewar? Proč musíte neustále někomu dokazovat, že tohle je hrozné a tohle ještě horší, když si každý stejně udělá názor sám, nezřídka zcela opačný? Co tím sledujete, trolíci? Přestává mne to bavit, když kvůli pár telátkům nejde pod články normálně diskutovat.. :-( :-(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).