Domů » Bleskovky » Air Soccer Fever: Návykový fotbálek pro Windows a Windows Phone

Air Soccer Fever: Návykový fotbálek pro Windows a Windows Phone

Přiznám se, že nemám sportovní hry příliš v lásce, dokonce nemám sport až na vyjímky v oblibě vůbec. Nefandím v hokeji ani ve fotbale, nekoukám na olympiády, nesázím, nehraji. Proto ani netuším, jak se u mě v telefonu jednoho dne objevila hra, která již v názvu jasně napovídá, že půjde o kopanou – Air Soccer Fever. Tato hra nejenže pohltila mě, ale také celou mou oblíbenou hospodu napříč majiteli iPhonů i Androidů. Podotýkám, že je k dispozici pouze pro Windows Phone a Windows 8 (což dává zajímavé možnosti jejich propojení), nicméně bavíme se nad ní královsky všichni. Zejména v multiplayeru, který na jedné obrazovce dovolí hrát dvěma hráčům. Proto jsem se rozhodl, že tuhle chytlavou hru představím i vám, kteří jste ji zatím v záplavě her na Store neobjevili.

 

Air Soccer Fever je variací na air–hockey, jenže variací mnohem zábavnější. V principu jde samozřejmě o góly odražené vaším hráčem. Jenže Air Soccer Fever jde na věc trošku jinak. Hráči jsou na poli standartně tři za jeden tým, v nastavení lze zvolit ještě variantu dvou a jeden na jednoho. Hra probíhá jednoduše; tažením po displeji určíte, kam se bude hráč pohybovat a snažíte se podobně jako v kulečníku trefit míč tak, aby skončil v soupeřově brance. Hráči i míč se chovají přesně jako kulečníkové koule. Po odehrání tahu je ihned na řadě protihráč, čili nemusí (a většinou ani nemůže) čekat na to, až se míč či hráči zastaví. Čím delší kus táhnete prstem po displeji, tím větší ránu dáte. Na každý tah je určen jen krátký čas, který je zobrazen vedle branky klesajícím teploměrem. To dává hře obrovskou dynamiku. Hraje se na počet gólů, nebo na čas, dle zvoleného nastavení. Dalším zpestřením hry jsou fauly. Pokud totiž párkrát svým fotbalistou trefíte jako první protivníka, přišpendlí vám hra žlutou kartu a když dál pokračujete „agresí“ vůči soupeři, o hráče přijdete, bude do konce hry vyloučen.

 

Hra má jednoduchou a účelnou grafiku, která rozhodně neurazí, jednu vítku bych ale měl a to k pestrým „kosmickým“ motivům fotbalového hřiště. Tyto možná efektní barevné kreace totiž výrazně znepřehledňují dění na obrazovce. Naštěstí má hra možnost vše si nastavit podle svého, takže se grafika hřiště dá zvolit jednou pro vždy. V mém případě rozhodně vítězí klasický trávník. Zvuk je opět kvalitně provedený, obzvlášť nadšený řvoucí dav po vytouženém gólu přidá adrenalinu do další bitvy.

Tato zpráva byla odeslána pomocí formuláře pro uživatelské bleskovky.
Pojďte s námi tvořit SmartManii a zapojte se také

Fotbal si můžete rozdat i proti telefonu/počítači, zde potom má vliv na obtížnost i zvolené mužstvo protihráče. K dispozici je dlouhá řada národních týmů, včetně České republiky. Největší legrací je ale multiplayer, který je možný buď na jednom zařízení (mou preferovaná varianta), na dvou telefonech (každý hraje na svém), nebo online proti náhodně vybranému hráči. Zde záleží samozřemě na kvalitě připojení obou hráčů a určitým lagům se asi nevyhnete. I tak je to ale zábavné, když zrovna nemám s kým hrát, občast tuto možnost využiji.

-

Air soccer fever je k dispozici ve dvou verzích. Verze zdarma ukazuje v menu hry reklamní banner, což sice nevadí, osobně mi ale nedělalo problém tuhle perlu ocenit zakoupením verze Pro a to za příjemných 21 Kč.

 

mimonaut

7 komentářů

 1. sssugi (neregistrovaný)

  V marketplace pre WP sa mi zobrazuje ale pre Windows 8 nie :/ pouzivam to iste Live ID

  • hm.. taky koukám, že tam teď není. Nicméně tam hra byla.. Možná objevili nějaký bug a skryli jí, než budou mít update. Tak bych to tipoval já.

 2. fero (neregistrovaný)

  Taky jsem ji už objevil, to byla ještě zdarma (a nebo mám nějakou lite). Je to geniální hra.

  • Zdarma je stále verze s reklamou, na Store je ale ještě verze „pro“ bez reklamy za 21,-

  • Toto by mal Microsoft zakázať dávať na internet dve verzie jednej veci len preto ze PRO a LITE. To má bordel v Google Play aj AppStore. Veď je možnosť trial. Trial môže byť obmedzené reklamou.

 3. Imran Shafiq (neregistrovaný)

  Ahoj,

  Já jsem Imran, developer pro „Air Soccer Fever“.

  Děkuji vám za vaše pozitivní komentáře o hře.

  Air Soccer Fever je nyní k dispozici na Windows Phone, Windows 8 a Android. Můžete hrát online multiplayer přes 3 platformy.

  V systému Windows 8, jeho v procesu aktualizace, takže to bude opět k dispozici v týdnu.

  [odkaz]

  [odkaz]

  —————

  Hi,

  I am Imran, the developer for „Air Soccer Fever“.

  Thank you for your positive comments about the game.

  Air Soccer Fever is now available on Windows Phone, Windows 8 and Android. You can play online multiplayer across 3 platforms.

  On Windows 8, its in update process, so it will be available again in a week.

  [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).