Domů » Bleskovky » Age of Empires slaví 20 let. Nesmrtelná klasika vychází v remasterované podobě s podporou 4K

Age of Empires slaví 20 let. Nesmrtelná klasika vychází v remasterované podobě s podporou 4K

Legendární série real-time strategií Age of Empires slaví 20leté výročí a k této příležitosti vydalo vývojářské studio Microsoft Studios remasterovou podobu prvního dílu. Hru nazvanou Age of Empires: Definitive Edition si můžete zakoupit v Microsoft Store za 549 korun.

Oproti 20 let staré klasice dostává Definitive Edition spoustu novinek, byť veškeré herní principy a postupy zůstaly zachovány. Hra má zcela novou grafiku s detailnějšími texturami a novými animacemi, které si budete moci užít v nativní formě i na displejích se 4K rozlišením. Grafikou se budete navíc moci kochat v nových úrovních přiblížení celé mapy.

Age of Empires Definitive Edition - Gamescom 2017 - Trailer

Zvýšen byl i populační limit, lepší orientace jednotek v prostoru a znovu byl také nahrán původní soundtrack. Do kampaně přibyl nový příběh, nadále je také podporována hra přes LAN a to až v osmi hráčích.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Jiří Přikryl

  Hezké promo. Zkoušel jste to nainstalovat a hrát? Já hru koupil, stáhl 17GB a těšil se. Nic. Hra se nespustila. Podle support stránky hry jsem ji odinstaloval znovu stáhl hru o 17GB dat a opět nic. Nespustí se. Jsem z toho rozčilený a cítím se podvedený. Vyzkoušel jsem všechny postupy a stále nic. A podle recenzí nejsem sám. No velkej průšvih pro Microsoft.

  • Ono je trochu naivne ocakavat, ze to pobezi uz v prvy den. U MS a ich UWP je toto standardne spravanie a chvilu trva, kym sa to fixne. Je to urcite smutne, ale ludia si na to zvykaju :)

   Na hru sa ale tesim, snad bude do vikendu fungovat :)

  • Ve Storu nekupovat hry! Jediná hra, který mi za roky zpětně udělal BSOD je ta z Store. Neexperimentovat, pokoru a prostě klasika, DVD a Steam:)

  • ty si dobrý šašo :D

  • Myslis DVD z bazaru? :D

  • Michal (neregistrovaný): OMG, týden stará hra:
   [odkaz]

   Tak nás to oba stálo zbytečný čas co…

  • No co, tak si nějaký čas počkej a koupíš v bazaru jako všechno ostatní.
   A při tvých kvantach zbytečných komentářů každý den je tenhle jeden jenom kapka v moři, stejne bys psal jiné ptákoviny.

  • Fakt se to ještě kupuje na DVD ? Ale jo, beru že fanoušci chtějí i „krabici“

 2. Včera jsem koupil, nainstaloval a vyzkoušel, bohužel si nezahraji, je to extrém pro HW

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).