TOPlist

Acer Swift 3 a 5: lehké a tenké notebooky s novými procesory od Intelu

Acer Swift 5

Letošní předvánoční trh zaplaví nové notebooky s čerstvě představenými procesory Intel Core 11. generace. Své novinky na veletrhu IFA představila i společnost Acer, která procesory Tiger Lake umístila do svých notebooků Swift 3 a 5.

Acer Swift 5: čtrnáctka s hmotnostní pod kilogram

První představenou novinkou je tenký a lehký ultrabook Swift 5. Přestože má tento počítač 14“ displej, má v pase pouze 14,95 mm a váží méně než 1 kilogram. Za tuto hodnotu může částečně tělo vyrobené z hořčíkové slitiny.

acer swift 5 6

Acer Swift 5 dostal do výbavy 14“ zobrazovač s Full HD rozlišením. Díky tenkým rámečkům pokrývá 90 procent víka, ochranné sklo je navíc pokryto antibakteriálním povlakem, který zobrazovač chrání před pachy a mikroorganismy způsobujících skvrny. Toto řešení navíc bude aplikovatelné i na touchpad nebo klávesnici.

acer swift 5 1

Počítač pohání procesory Intel Core i5 a i7 11. generace s grafikou Intel Xe, maximální paměťová konfigurace bude 16 GB RAM a 1TB SSD úložiště. Acer se chlubí, že tento notebook splňuje certifikaci Intel Evo, takže se můžeme těšit na rychlý start, slušnou výdrž a bleskurychlé nabíjení. Na těle notebooku najdeme dva USB-A porty, USB-C (Thunderbolt 4), HDMI, sluchátkový jack a překvapivě i proprietární nabíjecí konektor, přestože počítač bude možné dobíjet i skrze USB-C. Akumulátor s kapacitou 56 Whr má vydržet až 17 hodin práce.

Acer Swift 3: dva počítače s různým poměrem stran

Nové procesory od Intelu Acer umístil i do počítače Swift 3, který přichází hned ve dvou rozdílných verzích, od sebe je poznáte podle poměru stran displeje.

acer swift 3 1

Varianta s označením SF313-53 dostala do výbavy 13,5“ displej s 2K rozlišením a poměrem stran 3:2, který je vhodný především pro práci. Displej podle Aceru dosahuje maximálního jasu 400 nitů a pokrývá 100 procent barevného gamutu sRGB. Počítač má tělo z hořčíku a hliníku, díky čemuž se podařilo jeho hmotnost zachovat na pouhých 1,19 kg.

acer swift 3 4

Druhá verze s označením SF314-59 dostala konvenčnější zobrazovač s poměrem stran 16:9 a Full HD rozlišením. Počítač má rovněž tělo vyrobené z hliníku a hořčíku, takže i zde se můžeme radovat z nízké hmotnosti 1,2 kg.

Obě varianty dostaly podsvícenou klávesnici, rychlé úložiště typu SSD a až 16 GB RAM. Nechybí ani čtečka otisků prstů s podporou funkce Windows Hello.

Ceny a dostupnost

Všechny představené počítače by měly na trh dorazit v listopadu, očekávané startující ceny jsou následující:

  • Acer Swift 5 – 1 000 USD (asi 22 400 korun bez DPH
  • Acer Swift 3 (13,5“) – 800 USD (asi 17 900 korun bez DPH)
  • Acer Swift 3 (14“) – 700 USD (asi 15 700 korun bez DPH)
Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku