Domů » Bleskovky » Acer se vrátí k Windows Phone: Na MWC představí několik telefonů

Acer se vrátí k Windows Phone: Na MWC představí několik telefonů

Společnost Acer představila svůj první a zároveň poslední telefon s Windows Phone s názvem Allegro na konci roku 2011. Od té doby se věnuje výhradně telefonům s Androidem a podle slov viceprezidenta společnosti z loňského března neplánuje návrat k tomuto systému dříve, než v podíl Windows Phone v Evropě překročí 15 procent.

  

Tato slova ale nyní rozporuje generální ředitel Aceru Jason Chen, který na konferenci společnosti pro dodavatelské řetězce uvedl, že Acer plánuje představit několik chytrých telefonů s Windows Phone na letošním Mobile World Congressu v Barceloně. Zřejmě se ale bude jednat o telefony z nižších pater, neboť Chen rovněž vedl, že Acer nemá v současné době v plánu zahájit výrobu high-endových modelů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

20 komentářů

 1. Aloha (neregistrovaný)

  Celá ta značka je jeden velká lowend, takže tady žádný překvapení. Osobně bych si od nich nekoupil nic nevěřím jejich kvalitě.

  • Martin Alexandr

   Značka? To myslíš značku Acer nebo Windows ?

  • Mluví asi o Aceru ne…

  • fanouš (neregistrovaný)

   To je hnus velebnosti jak všichni spoléhají na bezchybný chod WP na úplných sraczkách a nesnaží se vůbec udělat nějaké nový hi-end model :-/ Chci nějakého nástupce Lumie 1520! Sice je na dnešní poměry furt špička, ale je to sakra už model z roku 2013!

 2. Velda (neregistrovaný)

  „… neplánuje návrat k tomuto systému dříve, než v podíl Windows Phone v Evropě překročí 15 procent. Tato slova ale nyní rozporuje generální ředitel Aceru Jason Chen…“

  Takový podíl sice celkově WP v Evropě nemá, ale minimálně v několika evropských zemích ho už překročil, a to ve Finsku, Itálii, Polsku a u nás v ČR. ~ 10 % v Německu, VB a Francii taky není špatných.

  • Bohužel si ale nevede dobře na klíčkových trzích (Čína a US) :(

   Také si myslím, že velký problém je absence lokálních aplikací, i když v ČR se tato situace podstatně lepší, alespoň co se bank týká, narozdíl od US, kde bankovní aplikace pro WP ruší…

  • abc (neregistrovaný)

   „kde bankovní aplikace pro WP ruší“

   Alespoň v USA jsou rozumní. Myslím si, že toto rušení brzy přejde i k nám…

  • Velda (neregistrovaný)

   Je to tak. WP dosahuje svojeho podílu 3 % jen díky Evropě, Austrálii, Indii a Jižní Americe. Těžko může dosáhnout lepšího podílu, když na 3 ze 4 nejdůležitějších trhů má podíl 0 (Čína, Japonsko, Korea) a na 1 z nich ty 3 % (USA)…

   Jestli se to na klíčových trzích nezlepší, tak si spíš myslím, že se to ještě zhorší celkově, protože právě o Jižní Ameriku a Indii může WP snadno přijít na úkor Firefox OS, nebo Tizenu…

  • Velda (neregistrovaný)

   ABC: Proč by u nás banky rušily bankovní aplikace pro systém, který je No2…? To by byli trošku padlí na hlavu, ne?

  • Ano to je pravda ze WP dosahuje taky podiel aky ma a to hlavne vdaka MS/NOKIA. Ale keby si rosekal podiel Androidu na pocet vyrobcov ktory ho distribuju vo vlastnych zariadeniach tak by tam tiez velky rozdiel nebol az na par vyrobcov.

  • Xwo (neregistrovaný)

   A jestli jsou banečky chytré, nakročí tomu štěstíčku a Win 10 napřed a udělají app univerzální.

  • Martin Alexandr

   Nemýslím si že by Banky rušili aplikace , třeba ji jen stáhnou a vydají novou univerzální připravenou pro W10 ;)

  • Johny (neregistrovaný)

   v ČR má WP share přes 15%? To sotva, můžu vidět zdroj týhle informace? Vsadim se, že ho nemá ani v tý itálii, to je prostě blbost. Nepleteš si to s podílem prodejů?

  • Martin Alexandr

   Johny, asi myslel tohle [odkaz] , tady je to rozepsané kolik kde ma %

  • Velda (neregistrovaný)

   Johny: Myslím stejně jako ředitel Aceru podíl v prodejích. To že si to ty nepochopil je tvůj problém.

  • Johny (neregistrovaný)

   Velda: Mě z tvých komentářů spíš přijde žes to nepochopil ty ;-)

  • Velda (neregistrovaný)

   Prosím, prosím, objasni mi to, ó ty vševědoucí…

  • Johny (neregistrovaný)

   Stačí když si to po sobě přečteš, protože mícháš jabka s hruškama. Jen sem se zeptal, se hned neposer vole.

 3. Kolousek001 (neregistrovaný)

  Je to jen dobře. Čím víc výrobců to WP nasadí, tím víc mu snad stoupne tržní podíl, přibudou aplikace po kterých lidi tak baží (mě jsou celkem ukradený) a zlepší se ten systém celkově, což by paradoxně mohlo pomoct nejvíc Microsoftu s jeho telefony.

  Spousta lidí totiž jen řekne, tvle tady chybí tahle aplikace jedna kašlu na to du do androidu. Atd.

  • Bublina (neregistrovaný)

   Hlavně, aby to Acer nezabil hardwarem. Jestli udělá zase něco hnusnýho, nebude se moci divit, že to skvělý OS nezachrání.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).