Cena:

Acer představil model Iconia W3: Osmipalcový tablet s Windows 8

O tabletu Acer Iconia W3 jsme již v souvislosti s nedávným únikem informací zaslechli a specifikace novinky se nyní potvrzují v souvislosti s uveřejněním na finských stránkách Aceru. Půjde o první tablet s Windows 8 (zde ve verzi Pro) a zároveň nižší úhlopříčkou displeje, než deset palců. Přítomná 8,1palcová obrazovka pak nabídne rozlišení 1280 x 768 px. Hnacím motorem se stane dvoujádrový procesor Intel Atom Z2760 na frekvenci 1,8 GHz, kterému pomohou 2 GB operační paměti a solidní by měla být také výdrž baterie, která údajně dosáhne až osmi hodin.

 

K dispozici bude pravděpodobně více verzí lišících se velikostí úložiště, kdy ta největší nabídne 64 GB paměti. Nebude chybět slot na microSD kartu a mimo ten se dočkáme také microUSB a microHDMI portů. Nepřekvapí přítomnost WiFi 802.11 b/g/n nebo Bluetooth ve verzi 4.0. O klávesnicovém doku, který je k vidění na uniklém renderu, prozatím nepadlo ani slovo. Na více informací o něm, dostupnosti a ceně si tak budeme muset ještě nějakou chvíli počkat.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.