Domů » Bleskovky » Acer představil model Iconia W3: Osmipalcový tablet s Windows 8

Acer představil model Iconia W3: Osmipalcový tablet s Windows 8

O tabletu Acer Iconia W3 jsme již v souvislosti s nedávným únikem informací zaslechli a specifikace novinky se nyní potvrzují v souvislosti s uveřejněním na finských stránkách Aceru. Půjde o první tablet s Windows 8 (zde ve verzi Pro) a zároveň nižší úhlopříčkou displeje, než deset palců. Přítomná 8,1palcová obrazovka pak nabídne rozlišení 1280 x 768 px. Hnacím motorem se stane dvoujádrový procesor Intel Atom Z2760 na frekvenci 1,8 GHz, kterému pomohou 2 GB operační paměti a solidní by měla být také výdrž baterie, která údajně dosáhne až osmi hodin.

 

K dispozici bude pravděpodobně více verzí lišících se velikostí úložiště, kdy ta největší nabídne 64 GB paměti. Nebude chybět slot na microSD kartu a mimo ten se dočkáme také microUSB a microHDMI portů. Nepřekvapí přítomnost WiFi 802.11 b/g/n nebo Bluetooth ve verzi 4.0. O klávesnicovém doku, který je k vidění na uniklém renderu, prozatím nepadlo ani slovo. Na více informací o něm, dostupnosti a ceně si tak budeme muset ještě nějakou chvíli počkat.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

8 komentářů

 1. Tohle je pro mě lákavé řešení – celá kancelář takříkajíc v kapse s možností napíchnutí tabletu na full HD monitor. V tomhle konkrétním případě mám dvě výhrady. Stojí za to počkat na nový Intel Silvermont, je možné že to Acer už stihne nakonec dát už do tohoto zařízení. A osobně by mě zklamalo, kdyby výrobci u 8palcových tabletů s Windows 8 volili poměr stran 16:9, místo 16:10, které považuji z hlediska celé škály činností za nejvyužitelnější.

  • Tak jsem se ještě kouknul na nedávno uniklé rendery a rozlišení bude evidentně 1280×800, nikoliv zde uváděných 1280×768.

 2. d456 (neregistrovaný)

  Největší verze s 64 GB paměti, to má být vtip?

  • Ked najvacsia, z toho mi vyplyva ze by mohli byt aspon tri. Cize zaklad bude 16GB, z toho 18 si zoberie Windows a pre tvoje data ostane -2 :)

   … alebo cloud

  • aj aplikácie si budeme inštalovať do cloudu :D

 3. Cena snad do 350 eur

  • David Podzimek

   V prvním uniku informací, zhruba před měsícem. Byla cena 380 USD. Plus nějaké DPH, tak by měl být kousek pod 10 tisíc korun.

 4. Jako to je faktem, že toto PC nebude mít USB konektor??? (velký, samičku)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).