Domů » Bleskovky » Acer představil jeden hybridní a dva malé notebooky s Windows a první Chromebook s Core i3

Acer představil jeden hybridní a dva malé notebooky s Windows a první Chromebook s Core i3

Kromě dvou tabletů s Androidem představil Acer v New Yorku i lehké a snadno přenositelné notebooky. První z nich je hybridní a dá se použít nejen jako malý notebook, ale rovněž jako tablet. Toto řešení již dříve představil Asus se svým modelem T100TA, tento segment zařízení dává maximální smysl dvojitému rozhraní systému Windows. Nezapomělo se ale ani na klasické notebooky a dokonce přišel i jeden zvláštní chromebook. 

 

Aspire Switch 10

Prvním představeným zařízením malý netbook s odepínatelným 10″ displejem o rozlišení 1366 × 768
pixelů, který samostatně funguje jako tablet. Spojení mezi těmito součástmi je realizováno pomocí
magnetů, displej lze v doku otočit. Veškerý výpočetní hardware je umístěný v tabletové části,
klávesnicový dok obsahuje pouze externí pevný disk.

    

Výkon tomuto kompletu dodává procesor Intel Atom Bay Trail s taktem 1,33 GHz, doplněný 2 GB paměti. Uživatelská paměť má 32 nebo 64 GB, pevný disk v klávesnici má kapacitu 500 GB. Zařízení i s klávesnící váží 1,2 kg, operačním systémem je Windows 8.1, zdarma bude přiložen balík Office 2013 pro nekomerční použití. Cena tohoto hybridu má být 379,99 USD (asi 7 600 bez daně).

Aspire E11 a V11 Touch

Malé stylové notebooky s 11,6palcovým displejem (rozlišení 1366 x 768 pixelů) budou k dispozici s procesorem Intel Celeron nebo Pentium Bay Trail, díky čemž si vystačí s pasivním chlazením. V zásadě se liší pouze tím, že model V11 má navíc dotykový displej, oba modely budou prodávány v mnoha variantách, přičemž nejvyšší nabídne až 1 TB úložiště a 8 GB paměť. Přesto je tloušťka obou přístrojů pouhých 21,2 mm a hmotnost 1,29 kg.

   

Konektorová výbava zahrnuje tři porty USB (z nichž jeden USB 3.0), HDMI, Ethernet, audio jack a slot pro paměťovou kartu. Baterie má udržet tyto notebooky při práci pět hodin, k dispozici budou v případě E11 čtyři barevné varianty – stříbrná Cool Silver, růžová Rhodonite Pink, hnědá Tiger’s Eye Brown a modrá Quartz Blue, model V11 bude nabízen ve dvou barvách. Cena nedotykového modelu začne na 300 USD (6 000 Kč bez daně) a do prodeje přijde v červnu letošního roku. Ve stejnou dobu přijde i dotyková verze, jejíž cena je stanovena na 370 USD (7 400 Kč bez daně). 

   

Chromebook i3

Acer představil i první Chromebook s procesorem Intel Core, který má dodat chromebooku nadstandardní výkon, což se na druhou stranu může nepříjemně podepsat na jeho výdrži. Dotykový displej chromebooku má úhlopříčku 11,6 palců, jeho rozlišení je prozatím neznámé, stejně tak i dostupnost a cena. Na náš trh se ale pravděpodobně nedostane, stejně jako ostatní chromebooky.

 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).