Acer One 10: Konvertibl s Windows, který za málo peněz nahradí netbook i tablet

Desetipalcová konvertibilní zařízení jsou populární zejména u těch, co touží primárně po tabletu, ale láká je možnost používat jej také jako plnohodnotný, byť méně výkonný počítač, například na cestách. Podobných zařízení je na trhu poměrně slušné množství, počínaje tablety Surface od Microsoftu, přes Transformery od Asusu, až po Switche od Aceru. Poslední jmenovaný výrobce nyní přidává nové zařízení, které má oproti konkurenci jeden významný benefit – velmi nízkou cenu.

  

Novinka se jmenuje jednoduše Acer One 10 a svými parametry se řadí po bok klasických „atomových“ konvertiblů. Samotný tablet má displej s úhlopříčkou 10,1″ a poměrně slabým rozlišením 800 × 1 280 pixelů. Naštěstí je vyroben IPS technologií, takže by neměl být problém s pozorovacími úhly. Výpočetní výkon má na starosti čtyřjádrový procesor Intel Atom Z3735F s taktem 1,33 GHz. Operační paměť má kapacitu 2 GB, vnitřní NAND úložiště pak 32GB a možnost rozšíření paměťovou kartou.

    

Na těle tabletu se také nachází dvojice fotoaparátů s rozlišením 2 megapixely a porty microUSB, microHDMI, sluchátkový konektor a vlastní konektor pro napájení. Spojením tabletu s klávesnicí navíc získáte jeden plnohodnotný USB konektor. Obě části mají dohromady tloušťku 2,54 cm a hmotnost 1,2 kg včetně 8 400mAh baterie. Spojení je magnetické a tablet lze do klávesnice vložit ve dvou polohách – displejem ke klávesnici, či zády ke klávesnici. 

  

Operačním systémem je Windows 8.1 with Bing s možností bezplatného povýšení na Windows 10. Součástí systému je i kancelářský balík Office ze sady Office 365 na jeden rok zdarma. Acer One 10 je již nyní v prodeji ve Spojených státech za cenu 199 USD, což je v přepočtu asi 5 000 korun bez DPH. To není za takto univerzální zařízení vůbec špatná cena, otázkou ovšem je, zda se Acer One 10 dostane i k nám.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku