Domů » Bleskovky » Acer Aspire Switch 12 S: Konkurent Surface Pro se 4K displejem, USB-C a kamerou Intel RealSense

Acer Aspire Switch 12 S: Konkurent Surface Pro se 4K displejem, USB-C a kamerou Intel RealSense

Na veletrhu CES nechybí ani společnost Acer, která zde včera znovu představila svůj „počítačový telefon“ Jade Primo (více informací). Acer je ale spíš výrobce počítačů, a z této kategorie si pro CES připravil zajímavý konvertibilní notebook s odnímatelným displejem a slušnou výbavou.

  

Acer Aspire Switch 12 S je tvořen zejména samostatným tabletem s 12,5″ displejem, který bude nabízen buď s Full HD (1 920 × 1 080 pixelů) nebo 4K rozlišením (3 840 × 2 160 pixelů). Displej je vyroben technologií IPS a kryje jej ochranné sklo Gorilla Glass čtvrté generace. Uvnitř tabletu tiká procesor Intel Core M šesté generace spárovaný s 4 nebo 8 GB RAM. Vnitřní úložiště bude nabízeno v kapacitách 128 nebo 256 GB.

  

Tablet samotný má tloušťku 7,85 mm a hmotnost 800 gramů. Kromě displeje na jeho těle najdeme čtveřici reproduktorů s certifikací Dolby Audio Premium, čelní HD kameru a nejvyšší modely budou navíc vybaveny 3D kamerou Intel RealSense; ta však bude umístěna na zádech, takže pro přihlašování skrze Windows Hello ji nevyužijete. Na tabletu ještě se nacházejí následující porty – oboustranné USB-C (USB 3.1), microHDMI, sluchátkový jack a čtečka microSD karet.

    

Další dvojici klasických USB 3.0 získáte připojením klávesnice. S tou tloušťka naroste na 17,3 mm a hmotnost na 1,4 kg. Displej jde v klávesnicovém doku otočit zády ke klávesám, avšak vzhledem k tomu, že se v doku nenachází přídavná baterie nebo větší disk, získáte pouze tlustý těžký tablet. O bezdrátovou konektivitu se stará dvoukanálová Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac, podporu sítí operátorů bohužel novinka od Aceru vestavěnou nemá.

Acer Aspire Switch 12 S bude dostupný v únoru na americkém trhu, do Evropy by se měl dostat později za cenu začínající na 1 199 eurech (asi 32 500 korun).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
9 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments