Domů » Bleskovky » Acer a Asus ani letos neočekávají výrazný úspěch s chytrými telefony

Acer a Asus ani letos neočekávají výrazný úspěch s chytrými telefony

Acer a Asus jsou tradičními výrobci běžných počítačů a léta se snaží prosadit na trhu s chytrými telefony a tablety. V oblasti tabletů se jim daří lépe, ale smartphony pro ně budou i v letošním roce ztrátovým byznysem. Alespoň takové informace přináší server DigiTimes. Ani jednomu z výrobců se nepodařilo zvýšit objem prodávaných zařízení a spolupráce s operátory také selhala.

 

Asus si slibuje od nově představeného šestipalcového FonePad Note FHD 6 prosazení v segmentu velkých chytrých telefonů a chtěl by během letošního roku prodat okolo jednoho milionu kusů. Zároveň Asus na třetí čtvrtletí plánuje novou řadu smartphonů, která by pro společnost konečně mohla znamenat zlom. Acer očekává, že v letošním roce uspěje na rozvojových trzích. Plánuje tak prodat okolo 1,5 milionu smartphonů.

Naopak má větší plány na růst až pro rok 2014. Zároveň chce podpořit prodeje strategií nízkých cen, kde si dost slibuje od 5,7“ modelu Liquid S1, jelikož zatím má značka na trhu s chytrými telefony horší jméno a panuje v tomto segmentu vysoká konkurence. Zároveň jsme si nedávno mohli přečíst postoj společnosti k operačnímu systému Windows Phone. Obě společnosti očekávají za letošní rok maximální prodeje okolo dvou milionů chytrých telefonů. Dají se tak považovat za okrajovou záležitost.

David Podzimek

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments