Cena:

Aby jich nebylo málo… V pátek bude odhalen další smartphone Redmi Note

redmi note 9 pro 5G 1 1

Značka Redmi spadající pod čínské Xiaomi se rozhodla utopit nás v nových smartphonech. Oblíbená řada Redmi Note 9 již obsahuje pět modelů, a ještě tento týden bude představen další. Ačkoliv patrně se jedná pouze o matení názvem, chystanou „novinku“ Redmi Note 9T totiž zřejmě důvěrně známe.

redmi note 9T

Redmi Note 9T: hlavní zbraní podpora sítí 5G

Nejprve k těm oficiálním věcem… Redmi Note 9T bude odhalen tento pátek 8. ledna, online přenos bude zahájen v 11:00 našeho času. Redmi v pozvánce potvrzuje podporu sítí 5G, která se má stát hlavním tahákem.

A nyní k těm neoficiálním věcem. Jelikož se Redmi Note 9T objevil předčasně na německém Amazonu, můžeme téměř s jistotou potvrdit, že se bude jednat o upravený a přeznačený Redmi Note 9 5G z konce loňského roku.

Globální varianta by se od té čínské měla lišit pouze kosmeticky, Amazon ve specifikacích uvádí prakticky ty samé parametry – 6,53″ Full HD+ displej, čipset MediaTek Dimensity 800U, trojitý fotoaparát s hlavní 48Mpx kamerkou, 5000mAh baterie s rychlým 18W nabíjením a chybět nebude ani podpora NFC. Oproti čínské verzi má ta globální dostat displej s vyšší obnovovací frekvencí 90 Hz a s menší kapacitou operační pamětí.

redmi note 9t 1

Telefon má být v Evropě prodáván v černé a fialové barvě, a to ve dvou paměťových variantách. Kombinace 4 + 64 GB má přijít na 229 EUR (asi 6 tisíc korun), verze 4 + 128 GB přijde na 269 EUR (asi 7 tisíc korun).

Redmi Note 9T nebude jedinou novinkou páteční akce, Xiaomi v pozvánce slibuje ještě jedno překvapení, které nemá být telefonem. Nechme se tedy překvapit, jaké novinky na nás chystá.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.